ŞAHİN “SOYKIRIMA KARIŞANLAR, ÇİFTE VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILSIN”

HÜDA PAR Batman İl Başkan Davut Şahin, İsrail saflarında savaşa katılan çifte vatandaşların vatandaşlıktan çıkarılması için verilen kanun teklifinin yasallaşması gerektiğini ifade etti.

ŞAHİN “SOYKIRIMA KARIŞANLAR, ÇİFTE VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILSIN”
Yayınlama: 27.06.2024
A+
A-

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, İl yöneticilerinden Hamit Şimşek ve Merkez İlçe Sekreteri Uğur Aksoy ile gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Mansur Obut’u makamında ziyaret etti.

İl Başkanı Davut Şahin, HÜDA PAR’lı 4 vekilimizin soykırıma karışan çifte vatandaşlar hakkında meclise Siyonist işgal yöneticilerinin yargılanması ve vatandaşlık kanununda değişiklik yapılmasına verdikleri kanun teklifine herkesin destek vermesi çağrısında bulundu.

İl Başkanı Şahin “Türkiye vatandaşı (çifte vatandaş) olup 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yapılan katliam ve soykırıma fiilen katılmak üzere İsrail’e giden ve orada Müslüman kardeşlerimizi katleden Siyonistlerin yargılanması ve vatandaşlıktan çıkarılmaları için genel merkezimiz tarafından meclise bir kanun teklifi sunuldu. Bu kanun teklifinin kabul edilmesi halinde İsrailli olup aynı zamanda Türkiye vatandaşı olan Siyonistlere yönelik yargının önü açılacak, işledikleri insanlık suçu ve soykırımın hesabını verecekler” dedi.

“KANUN TEKLİFİ YASALLAŞMALI”

İl Başkanı Şahin açıklamasının devamında “Partimizin hazırlamış olduğu bu kanun teklifi bu hafta içerisinde TBMM’de oylamaya sunulacak. Bu kanun teklifini ret veya kabul edecek olanlar, yani bu kanun teklifini onaylayıp Siyonistlerin yargılanmasının ve hak ettikleri cezaya çarptırmalarının önündeki engeli kaldıracak olanlar bu halkın meclisteki vekilleridir. Yani milletvekilleridir. Hem genel kurula gelmesi için hem de yasalaşması için herkesten destek bekliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.