REŞİT DEDE’YE DOĞUM GÜNÜ ZİYARETİ

Kozluk’un Çınarları projesi kapsamında ilçede 100 yaşını aşan büyükler ziyaret ediliyor.

REŞİT DEDE’YE DOĞUM GÜNÜ ZİYARETİ
Yayınlama: 24.02.2024
A+
A-

Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör koordinesinde başlatılan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kozluk’un Çınarları Projesi’ kapsamında Kaymakam Güngör; bölgemizin en uzun ömürlü insanı olan ve ilçemiz Geçitaltı köyünde ikamet eden 100’ ü aşkın yaşıyla yıllara meydan okuyan Hacı Mehmet Reşit AK amcayı ziyaret ederek, doğum gününü kutladı.

Nükteli konuşması yüzlerde tebessüm oluşturan, yüzlerce torunu olan ve yakın tarihimizde yaşanan olayları berrak hafızasıyla hatırlayan, anıları ve tecrübesiyle insanları kendine hayran bırakan Hacı Mehmet Reşit Ak, uzun ömürlü olmasının sırrını başta maneviyat, çok çalışma, temiz hava, temiz su, ilçenin doğal balı olan Mereto Balı ve diğer organik ve bitkisel ürünleri ile beslenmesinin sağladığını belirtti.

Ziyaretleri dolayısıyla memnuniyetini dile getiren Mehmet Reşit Ak’ın 133. Yaş günü dolayısıyla doğum gününü kutlayıp hediyeler veren Kaymakam Güngör, misafirperverliklerinden dolayı kendisine teşekkür ederek kendisine daha nice sağlıklı ve uzun ömür dileklerini iletti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.