REKTÖR DEMİR, SASONLU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Batman Valiliği, Batman Belediyesi, Üniversite ve Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ‘2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları İş Birliği Protokolü’ kapsamında Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Sason Anadolu Lisesi öğrencilerini ziyaret etti.

REKTÖR DEMİR, SASONLU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Yayınlama: 19.12.2023
Düzenleme: 24.12.2023 01:22
A+
A-

Öğrencilerinin yanında bütün eğitim kurumlarında olan öğrencilere nitelik eğitim için çalışmaları destekleyen Rektör Demir ‘Meslek Seçimi ve Kariyer Planlama’ başlıklı bir sunum yaparak, değişen dünyada öğrencilerin doğru kariyer planlaması yapmasının öneminden bahsetti. Bugün ilkokula yeni başlayan öğrencilerin büyük bölümünün mezun olduğunda henüz var olmayan mesleklerle karşılaşacağını ifade eden Rektör Demir, öğrencilerin kariyer planlaması yaparken yalnız günümüz dünyasını değil mezun olduklarında karşılaşacakları iş dünyasını da göz önünde bulundurması gerektiğini kaydetti.

Rektör Demir ayrıca öğrencilere geleceğin mesleklerini ve iş dünyasında sahip olmaları gereken becerileri aktardı. Bilgi ve becerilerin yanında insanı ve ahlaki değerlerin de oldukça önemli olduğunun altını çizdi. Konuşmalarının akabinde Rektör Demir’in öğrencilerin sorularını yanıtlaması ile devam eden buluşma, katılan öğrencilere Aziz Sancar’ın Kendi Kaleminden Hayatı ve Bilimi kitabının hediye edilmesi ve öğrencilerle birlikte yapılan fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.