REAL KONAK, GIDA İSRAFINA DİKKAT ÇEKTİ

Batman’ın dört yıldızlı otellerinden olan Real Konak Hotel, tüketicide gıda israfını yönelik bir farkındalık yaratmak hedefiyle işletme bünyesinde yeni bir çalışma başlattı.

REAL KONAK, GIDA İSRAFINA DİKKAT ÇEKTİ
Yayınlama: 26.04.2024
A+
A-

Maalesef insanlar yaptıkları israfın pek farkında değiller, israfın her aşamada önlenmesi gerektiğini belirten Otel Müdürü Sinan Sarı “Hem bu farkındalığı oluşturmak hem de Gıda israfının önüne geçmek için otel bünyesinde yoğun bir çalışma başlattık. Amacımız daha iyi hizmetle bilinçli tüketimle israfın önüne geçmektir. Ancak bu süreç isteyen bir çalışma hızlı sonuç almak için başta otel misafirlerimiz olmak üzere herkesi bilinçlendireceğiz” dedi.

“YILDA 1 MİLYAR 300 MİLYON TON GIDA İSRAFI VAR”

Her yıl dünyada üretilen gıdaların üçte biri, yani toplamda 1 milyar 300 milyon ton gıda çöpe gidiyor. Türkiye’deyse ortalama yılda 7,7 milyon ton gıda maalesef israf ediliyor diyen Real Konak Hotel Genel Müdürü Sinan Sarı açıklamasında “Dün olduğu gibi, bugünde sürdürülebilir bir gelecek için otel bünyemizde başlatacağımız. Tabağınıza aldığınız her ürünü tüketebileceğiniz miktar kadar alınız Mottosuyla başta restoranımızda sabah kahvaltısında uygulamaya başladık. Bünyemizde son bir yıldır serpme kahvaltı olmadığı gibi aynı uygulamayı bilinçsiz tüketime dikkat çekmek için açık büfe kahvaltımızda da uygulamaya başladık. Daha öncede odalarda tüketimi azaltmak ve su kaynaklarımızı korumak adına görsel ve uyarıcı çalışmalar yapmıştık. Ayrıca konaklayan misafirler tarafından da hoş karşılanmıştı. Bugünde aynı çalışmayı Restaurantımızda yapmaya başladık. Çünkü gıda israfı her geçen gün artıyor ve buda hem ülke ekonomimiz hem de çevre kirliliğine de yol açmaktadır” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.