RAMANLI “BELEDİYE HALK İÇİN VARDIR”

HÜDA PAR Batman Milletvekili ve Batman Belediye Başkan adayı Serkan Ramanlı, proje lansman programında açıkladığı projelerden ‘Sosyal Konutlar’ projesinin ayrıntılarını paylaştı.

RAMANLI “BELEDİYE HALK İÇİN VARDIR”
Yayınlama: 14.03.2024
12
A+
A-

Ramanlı, projelerini ‘Modern Projelerimiz’ başlığıyla tek tek açıklamaya devam ediyor.

Ramanlı sosyal medya hesabından, “İnşa edeceğimiz sosyal konutlarla Batman’da ev sahibi olma oranını arttıracağız. Dar gelirli ailelerimizin yaşam standartlarını yükseltmek, halkımızı zenginleştirmek HÜDA PAR belediyeciliğinin en önemli gayesidir. Zengin halk #BizimleOlur, #HÜDAPARlaOlur, #Batman” notuyla ‘Sosyal Konutlar Projesi’ projesi ile ilgili videolu mesaj paylaştı.

“DAR GELİRLİLER İÇİN KONUTLAR İNŞA EDECEĞİZ”

Maddi durumu düşük, dar gelirliler için kira öder gibi konut inşa edeceklerini belirten Ramanlı, “Maddi imkanları belirli bir seviyenin altında olan hemşehrilerimiz için yeşil alan ve sosyal donatıları olan konutlar inşa edeceğiz. Böyle bu hemşehrilerimiz kira öder gibi ev sahibi olabilecekler.” dedi.

Konut sahibi olmak için herkesin maddi imkânı olmadığına dikkat çeken Ramanlı “Herkesin maddi durumu olmayabilir, konut sahibi olmak isteyenler, sabit gelirliler, dar gelirliler bu yükün altına giremeyebilirler. Biz kiracı sayısını minimum seviyeye düşürmek istiyoruz. O yüzden dar gelirliler için de konut inşa edeceğiz. Uygun taksitlerle ve uygun imkanlarla konutlar inşa edeceğiz. Dar gelirli halkımız, ‘ben bir ömür bile çalışsam konut sahibi olamayacağım’ fikrinden kurtulsun istiyoruz. Sıfırlayamayız ama bunun sayısını minimize edebiliriz. Çünkü belediye halk için vardır” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.