RAMANLI “BAYRAMI BURUK BİR SEVİNÇLE KARŞILIYORUZ”

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Ramazan Bayramı mesajı yayımladı.

RAMANLI “BAYRAMI BURUK BİR SEVİNÇLE KARŞILIYORUZ”
Yayınlama: 07.04.2024
Düzenleme: 07.04.2024 11:44
A+
A-

Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, manevi iklim Ramazan ayının semeresi olan bayrama kavuşmanın sevinci içerisinde olduklarını, ancak Gazze’de yaşanan soykırımdan dolayı bayrama buruk girdiklerini söyledi.

Ramanlı mesajında; birlik, beraberlik, akrabayı gözetme, ölmüşleri hatırlama ve Gazze halkına ve davasına destek olmanın önemine değindi.

Batman halkının ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Ramanlı “Bizleri Ramazan Bayramı’na kavuşturan Rabbimize hamd olsun. Başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan; içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni barındıran kardeşlik ayı olan mübarek Ramazan ayını tamamladık. Ramazan ayını ve bayramı Gazze’de yaşanan vahşi katliamlardan dolayı buruk bir sevinçle karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazze Şeridi ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan zulümlerin sona ermesini dileyen Ramanlı, “Ramazan Bayramının Gazze Şeridi ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan zulüm, vahşet ve soykırımın sona ermesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bayram vesilesiyle ümmet coğrafyası ve insanlığın adalet, huzur, güven, barış ve refaha kavuşmasını diliyorum” dedi.

Ramanlı bayramda akrabaların, yaşlıların ve fakirlerin unutulmaması gerektiğine vurgu yaparak “Birlik ve dayanışmamızın sembolü olan bayramda akrabalar, yaşlılar, yetimler ve muhtaçları ziyaret ve yardımla sevindirelim. Başta Batmanlı hemşehrilerimiz olmaz üzere, ülkemiz, ümmet coğrafyası ve dünya halklarının bayrama huzur ve güven içerisinde ulaşmasını temenni ediyorum. Îdawepîroz be” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.