POLİSLERE MORAL VE MOTİVASYON KONFERANSI

Emniyet Müdürü İbrahim Kaba ve müdürlük personelinin katılımıyla, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula tarafından farkındalık, moral ve motivasyon konferansı gerçekleştirildi.

POLİSLERE MORAL VE MOTİVASYON KONFERANSI
Yayınlama: 23.05.2024
A+
A-

Hatice Nasıroğlu Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa, 1. sınıf Emniyet Müdürü Sula, ressam, şair ve yazar Ahmet Sula’nın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kara, Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Kurtaran, Emniyet müdürlüğü personeli ve öğrenciler katıldı.

Üç adet kaynaktan beslendiğini kaydeden Sula “Birincisi Rus yazar Dostoyevski’nin bir sözü var, ‘sağlam çocuklar yetiştirmek, bozulmuş yetişkinleri değiştirmekten kolaydır’ diyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘bütün ümidim gençliktedir’ diyor. Sözün en nirvanası, Hz. Ali diyor ki, ‘akıllı genç, cahil ihtiyardan hayırlıdır.’ Bu sebeple yaşınız, mevkiniz ne olursa olsun içindeki heyecanı öldürmeyen herkes gözümde gençtir ve gelecektir. Yeryüzünde sadece iki tane insan vardır; iyiler ve kötüler. Alimler der ki, iyi her yerde iyidir. İngiliz de olsa, yahudi de olsa, iyi ise iyidir. Kötü, her yerde kötüdür. İki tip insan vardır bu alemde. İyiler ve kötüler” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.