MEHDİ ÖZTÜZÜN İHRAÇ EDİLDİ!

DEM Parti Batman İl Teşkilatı, Batman Belediye Eşbaşkan Adayı Mehdi Öztüzün’ün partiden ihraç edildiğini duyurdu.

MEHDİ ÖZTÜZÜN İHRAÇ EDİLDİ!
Yayınlama: 12.03.2024
Düzenleme: 13.03.2024 10:49
74
A+
A-

DEM Parti Batman İl Teşkilatı, Batman Belediye Eş Başkan Adayı Mehdi Öztüzün’ün partiden ihraç edildiğini duyurdu.

Batman Arî-Der, Bahar Kültür Merkezi, Barış Anneleri, DBP, DEM Parti, MEBYA-DER, TUHAD-DER, TJA, Gençlik Meclisi’nden oluşan kurumlar koordinasyonu, kentteki durumu değerlendirerek şok bir karara imza attı.

DEM Parti Batman İl Teşkilatından yapılan açıklamada “Halkımız ve partimiz açısından önemli bir seçim sürecinin içindeyiz. Partimiz bu sürece hazırlanırken 31 Mart Yerel Seçimlerinde Belediye Eşbaşkan adaylarımızın halk oylamasıyla seçileceğini kamuoyuna açıklamış ve adaylarımız büyük bir şeffaflıkla halk tarafından belirlenmiştir. İddialı olduğumuz 90 seçim bölgesinde 100 bini aşkın delegasyon oy kullanarak tercihte bulunmuştur. Halkın iradesinin tam yansıması için iki turlu seçim sonucunda birinci olan tüm aday adaylarımız partimizin adayları olarak açıklanmış, halkımız büyük bir katılım ve coşkuyla demokrasi şöleni olarak gerçekleşen ön seçimi sahiplenmiştir. Halkımızın parti, partimizin halk olduğu gerçeğinden rahatsız olan bazı kişi ve çevreler bu büyük demokrasi örneğini iktidar ve kişisel ikballerine tehlike olarak görmüş ve büyük halk kenetlenmesine karşı bir saldırı kampanyası başlatmıştır.

Kadın özgürlük mücadelemizin önemli bir kazanımı olan ve dünya demokrasi tarihine geçen eşbaşkanlık sistemi partimiz açısından asla taviz verilmeyecek bir devrimdir. Partimizin her kademesinde uygulanan bu ilke seçimler için de geçerlidir. Yerel yönetimlerin herhangi bir kademesine seçilmek için partimize başvuran her aday adayı bu ilkeyi kabul ederek başvuru yapmıştır. Partimizin programında, halk oylaması yönetmeliğinde bu husus açıkça ifade edildiği gibi kurullarımızca 31 Mart Seçimleri için aday adaylarıyla yapılan mülakatlarda da bu husus açıkça ifade edilmiş ve tüm aday adayları eşbaşkanlık ilkesini kabul ettiklerini beyan etmiştir. Bize başvuran tüm aday adaylarımız, eşbaşkanlık için başvurmuştur. Halk oylamamız büyük bir başarıyla sonuçlandıktan sonra Batman Belediye Eşbaşkan adayı olarak seçilen Mehdi Öztüzün beyanının aksine bir tutumun içine girmiştir. İl örgütümüz ve merkezi komisyonlarımızın tüm çözüm çabalarına rağmen bizim açımızdan kadın iradesinin yok sayılması ve eşbaşkanlık ilkemizin reddi anlamına gelen Belediye Başkanı olma tutumunda ısrar etmiştir” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.