ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ RAGBİ ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Ragbi Şampiyonası’nda Küçük Erkekler Kategorisi’nde Türkiye Şampiyonu olan Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret ettiler.

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ RAGBİ ŞAMPİYONU OLDU
Yayınlama: 23.06.2024
A+
A-

Öğretmenleri refakatinde ziyarette gelen başarılı öğrencileri müdürlük idari katta bulunan toplantı odasında konuk eden İl Müdürü Kurtaran, Türkiye Ragbi Şampiyonu olan öğrencileri tebrik etti. Okul Müdürü Bilal Tekin ve Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan Osmanoğlu’ndan şampiyona ve süreci hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, öğrencilerin başarılarına katkı sağladıkları için teşekkür etti.

Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen Türkiye finallerinde tüm rakiplerini eleyerek namağlup bir şekilde şampiyon olan öğrencilerle bir süre sohbet eden Müdür Kurtaran, onların şampiyona sürecindeki başarı hikâyelerini dinledi ve bu başarılarından dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti.

Müdür Kurtaran, akademik başarının yanında sportif başarının da çok önemli olduğunu vurguladı. Öğrencilerin her anlamda kendilerini geliştirmelerini isteyen Müdür Kurtaran, sporda kondisyonun sağlanması için düzenli spor yapmanın ve bedenimizi dinç tutmanın yanı sıra zihnimizi ve düşünce dünyamızı geliştirmek için çok kitap okumanın gerekli olduğunu ifade etti. Gerçek bir sporcunun hem bedensel hem de zihinsel gelişimi bir arada götürerek kalıcı başarılara ulaşabileceğini belirtti.

Müdür Kurtaran, öğrencilerin bu başarılarını sürdürerek ilimizi ve ülkemizi ulusal ve uluslararası platformlarda başarıyla temsil edeceklerine inandığını söyledi. Bundan sonraki yarışmalarda da başarılı öğrencilerin yanında olacaklarını ifade etti.

Müdür Kurtaran, ziyarette yaptığı konuşmada eğitimin sadece akademik başarılarla sınırlı olmadığını, aynı zamanda sportif ve kültürel faaliyetlerle de desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini sağlamak adına okulların spor, sanat ve bilim gibi alanlarda etkinlikler düzenlemesinin önemine dikkat çekti.

Müdür Kurtaran, öğrencilerin spor yaparak fiziksel sağlıklarını korumanın yanı sıra, takım ruhu, disiplin ve liderlik gibi önemli beceriler kazandıklarını belirtti. Ayrıca, spor faaliyetlerinin öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirdiğini ve özgüvenlerini arttırdığını ifade etti.

Eğitimde başarıyı sürdürülebilir kılmak için öğrencilerin okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri gerektiğini söyleyen Müdür Kurtaran, kitap okumanın eleştirel düşünme yeteneğini artırdığını ve akademik başarıya katkı sağladığını belirtti. Öğrencilere, okul kütüphanesini aktif kullanmaları ve okuma etkinliklerine katılmaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Müdür Kurtaran, gerçekleşen ziyaretin sonunda başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Gerçekleşen ziyarete Spor İl Koordinatörü Erhan Yılmaz ve Basın Koordinatörü Hüseyin Demir eşlik ettiler.

Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ziyaretin ardından Kitap Okuma Noktasına gidip bir süre kitap okuma etkinliği yaptılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.