ON BİNLER KUTLU DOĞUM İÇİN ALANDAYDI

Batman’da Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Kutlu Doğum Haftası’ nedeniyle düzenlenen ‘Cihat Önderi Hazreti Muhammed’ mitingine on binlerce kişi katıldı.

ON BİNLER KUTLU DOĞUM İÇİN ALANDAYDI
Yayınlama: 21.04.2024
A+
A-

Batman Şehirlerarası otogar bitişiğindeki mevlit alanına on binlerce vatandaş salavat ve tekbirler getirerek Peygamber efendimizi andı. Kadın, erkek, yaşlı, çocuk, herkesimden oluşan kalabalık bir kitle, alanda bir araya gelerek ‘Cihad’ temalı etkinlikte coşkulu bir atmosferde Peygamber efendimize sevgi ve bağlılıklarını gösterdiler.

Mevlid-i Nebi etkinliğine Peygamber Sevdalıları Vakfı Genel Başkanı Molla Beşir Şimşek’in yanı sıra, HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam, Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, alimler, kanaat önderleri, STK’lar, siyasi parti temsilcileri ve on binlerce vatandaş katıldı.

“FİTNE KALMAYINCAYA KADAR ONLARLA CİHAD EDİN”

Programda konuşan Peygamber Sevdalıları Vakfı Genel Başkanı Molla Beşir Şimşek “Bugün Kuran-ı Kerim’de 88 tane ayet İslam’da cihadı anlatıyor, Müslümanlara cihad yapmayı emrediyor, 99 ayet de namaz ve ibadetlerden bahsediyor. Cihad sadece savaştan ibaret değildir; tam tersine cihad, fitnenin önüne geçmek için yapılan bir ibadettir. Allah Teala buyuruyor ki, kafirlerle fitne kalmayıncaya kadar onlarla cihad edin. Yani bütünüyle din Allah’ın oluncaya kadar cihad edin, diye buyuruyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.