OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul ziyaretleri kapsamında Abdulcelil Candan İmam Hatip Ortaokulu ve Hürriyet Ortaokulunu ziyaret etti.

OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
Yayınlama: 15.05.2024
A+
A-

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, yeni müfredat hakkında bilgi vermek ve öğretmenlerin görüşlerini almak üzere bugün de iki okulu ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, ilk olarak Abdulcelil Candan İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Ahmet Şahin’den devam eden eğitim öğretimle ilgili bilgi aldı. Daha sonra okulda yeni açılan bilişim sınıfını ziyaret eden İl Müdürü Kurtaran, TEKNOFEST ve MEB Robot Yarışmasına hazırlanan öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Öğrencilerin daha önceki başarılı çalışmaları için kutlayan İl Müdürü Kurtaran, yeni çalışmalarında öğrencilere başarılar diledi.

Ardından Hürriyet Ortaokulu ziyaret eden İl Müdürü Kurtaran, okulda yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürü Abdulkadir Dişikırık’tan bilgi aldı. Öğretmenler odasına geçen Müdür Kurtaran, öğretmenlerle yeni müfredat üzerine sohbet etti.

Ziyaret ettiği okullarda öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Kurtaran, Millî Eğitim Bakanlığının kamuoyuna sunduğu ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ kapsamında hazırlanan yeni müfredatının felsefeni ve müfredatın kendi branşları ile kısımlarını incelemelerinin faydalı olacağını belirtti. Müdür Kurtaran ayrıca, yeni müfredat ile ilgili Bakanlığımızın ülke genelinde formatör öğretmenlere eğitim vereceğini eğitimden sonrada formatör öğretmenlerin ilimizdeki tüm öğretmenlere yeni müfredat ile ilgili tüm ayrıntıları anlatacağını açıkladı.

Müdür Kurtaran, 26 Nisan’da kamuoyuna sunulan ve 1 hafta askıda kalan taslağa 67 bin 284 görüş iletildiğini ve 1 milyon 662 bin 780 kez indirildiğini belirtti. Müdür Kurtaran; ayrıca tüm görüş ve önerilerin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından değerlendirileceğini ve son şeklini alan yeni müfredatın 2024 2025 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul beşinci sınıf ve lise dokuzuncu sınıflarda uygulamaya konulacağını ifade etti.

Müdür Kurtaran, son olarak öğretmenlere ilimizin eğitime yaptıkları katkılarından ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.