ÖĞRENCİLERE YAPAY ZEKÂ KONFERANSI VERİLDİ

Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları projesi kapsamında öğrencilere yönelik ‘Yapay Zekâ ve Geleceğimiz’ konulu konferans verildi.

ÖĞRENCİLERE YAPAY ZEKÂ KONFERANSI VERİLDİ
Yayınlama: 26.05.2024
A+
A-

Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları projesi kapsamında Haberler.Com Kurucusu ve Bilgisayar Mühendisi Dr. Ekrem Teymur tarafından ortaöğretim öğrencilerine ‘Yapay Zekâ ve Geleceğimiz’ konulu konferans verildi.

Necat Nasıroğlu Külliyesi’nde bulunan Hatice Nasıroğlu Konferans Salonunda gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya, Şube Müdürü Edip Altun, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

‘Yapay Zekâ ve Geleceğimiz’ konulu konferans İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın açılış konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Necat Nasıroğlu Külliyesi bugün çok güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor, katkılarından dolayı Nasıroğlu ailesine teşekkür ediyorum.

Sevgili gençler, size bir sözümüz vardı. Her ay sizi bilişim konusunda yapacağımız etkinliğe davet edeceğimizi söylemiştik. Bu gün de çok kıymetli bir misafirimiz var. Aynı zamanda hemşerimiz olan Dr. Ekrem Teymur Bey, bugün sizlere “Yapay Zekâ ve Geleceğimiz” konusunda çok güzel paylaşımda bulunacak. Ben kendisine bu katkısı için sizin adınıza teşekkür ediyorum.  Sevgili gençler, Çok kısa bir süre sonra inşallah tatile gireceksiniz, size şimdiden başarılar, iyi ve hayırlı tatiller diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya öğrencilere başarı için çok çalışmanın gerektiğini vurguladı. Araştıran, sorgulayan ve hayal kuran bir nesil; ancak geleceğin çağını yakalayabileceğine dikkat çekti. 21. Yüzyıl Becerileri konusunda kurumsal olarak ilimizde yürütülen ve hedeflenen bilişim çalışmaları ilgili kısa bir sunum yaptı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Çankaya’nın konuşmasının ardından sahneye Haberler.Com kurucusu ve Bilgisayar Mühendisi Dr. Ekrem Teymur gelerek ‘Yapay Zekâ ve Geleceğimiz’ konulu konferans verdi.

Dr. Ekrem Teymur; yapay zekânın insan hayatına giriş sürecinin dünü bugünü ve geleceği, yapay zekânın kullanıldığı ve gelecekte kullanılacağı alanlar, insan hayatına kattığı kolaylıklar ile olası tehlikeleri içeren konferansını yapıp öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.