ÖĞRENCİLERE SİBER GÜVENLİK KONFERANSI VERİLDİ

Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları projesi kapsamında öğrencilere yönelik ‘Siber Güvenlik’ konulu konferans verildi.  

ÖĞRENCİLERE SİBER GÜVENLİK KONFERANSI VERİLDİ
Yayınlama: 15.02.2024
A+
A-

Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları projesi kapsamında Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Hafzullah İş tarafından ortaöğretim öğrencilere ‘Siber Güvenlik’ konulu konferans verildi.

Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya, akademisyenler, öğretmenler ve Batman MTAL, Piri Reis MTAL, Kültür MTAL ve Batman Fen Lisesi öğrencileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferans İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasıyla devam etti.

Müdür Kurtaran, bilişim teknolojilerinin önemini vurgulayarak gençlere yönelik bir dizi etkinlik ve projeden bahsetti. Müdür Kurtaran, gençlerin teknolojiye olan ilgisinin kendilerine daha fazla sorumluluk yüklediğini ve bu sorumluluğu yerine getirmenin yolunun daha fazla hizmet etmekten geçtiğini ifade etti.

Müdür Kurtaran, geçtiğimiz ay yapılan ve gençler tarafından ilgiyle takip edilen bilişim konferansını hatırlattı. Bu konferansın, her ay düzenli olarak farklı bir bilişim uzmanının gençlerle buluşacağı bir etkinlik serisine dönüşeceğini duyurdu.

Müdür Kurtaran, günümüzde iktisadi, ekonomik ve siyasal gücün bilişimle sağlandığını, bilişimde güçlü olanların dünya sahnesinde önemli roller üstlendiğini belirtti. Bu bağlamda, TEKNOFEST gibi etkinliklere ve uzaya astronot gönderme başarısına değinerek, bu tür girişimlerin gençlere ilham vermesi gerektiğinin altını çizdi.

Gençlere hitaben, her birinin bu potansiyele sahip olduğunu ve ileride ülkeye bu alanda büyük katkılar sunacaklarına inandığını ifade eden Müdür Kurtaran, hem kendimize hem ülkemize hem de insanlığa karşı ciddi çalışmalar hedeflememiz gerektiğini vurguladı.

Müdür Kurtaran’ın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya öğrencilere kurumsal olarak ilimizde yürütülen ve hedeflenen bilişim çalışmaları ve ilgili duyurular hakkında bilgi verdi.  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Çankaya’nın konuşmasının ardından sahneye Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Hafzullah İş gelerek ‘Siber Güvenlik’ konulu konferans konuşmasını yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.