ÖĞRENCİLERE ANLAMLI ETKİNLİK

Batman Üniversitesi tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Çocuk Esirgeme Kurumlarında kalan öğrencilere yönelik proje geliştirildi.

ÖĞRENCİLERE ANLAMLI ETKİNLİK
Yayınlama: 25.06.2024
A+
A-

Batman Üniversitesince Batman’da çocuk ve gençlerin eğitim ve gelişimlerine yapılmak istenen katkılar doğrultusunda, Üniversite ile Batman Valiliği ve Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında ‘Biz Geleceğiz, Gelecek Bizim Protokolü’ imzalandı.

Proje kapsamında Batman Üniversitesi akademisyenlerince farklı yaş gruplarından oluşan 100’ün üstünde öğrenciye 400’ü aşkın saatten oluşan özel dersle özel sınıflarda nitelikli bir eğitim verilmeye başlandı. Öğrenci başına hedeflenen etkinlik sayısı ihtiyaca göre ortalama 14 olarak belirlendi.

Projenin açılış etkinlikleri çerçevesinde Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuk ve gençler Petrol City’de film izleme etkinliğine katılarak keyifli vakit geçirdiler. Etkinliğe katılan Batman Valisi Ekrem Canalp’ın eşi Dr. Ayten Canalp ve Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, çocuk ve gençleri yalnız bırakmadı.

Biz Geleceğiz, Gelecek Bizim projesi kapsamında açıklamada bulunan Prof. Dr. İdris Demir, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin bedensel ve ruhsal gelişimlerinin korunması, bilişsel-duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi bağlamında yürütmekte olduğumuz sosyal sorumluluk projelerimizin sürdürülebilirliğini önemsiyoruz. Akademisyen-öğrenci buluşmaları projemizle ilimizde öğrenim gören on binlerce lise ve ortaokul öğrencimizle buluştuktan sonra geliştirdiğimiz ‘Biz Geleceğiz, Gelecek Bizim Projesi’ kapsamında Çocuk Esirgeme Kurumlarında kalan evlatlarımıza yönelik robotik kursu, yaratıcı yazarlık kursu, pasta ve yemek atölyesi, diş maketleriyle diş sağlığı atölyesi, takı tasarımı, drama ve boyama, terapötik iletişim gibi onlarca kişisel eğitim ve grup çalışması yapmayı planlıyoruz. Evlatlarımızın psikolojik ve zihinsel gelişimlerini desteklemek amacıyla Batman Üniversitesi mensubu gönüllü öğretim elemanlarımızla geliştirdiğimiz projenin şehrimize ve ciğerparelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.