ÖĞRENCİLERDEN ‘KUTADGU BİLİG’ PANELİ

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Oku-Yorum, Yazı-Yorum’ projesi çalışmaları kapsamında Sosyal Bilimler Lisesinde ‘Kutadgu Bilig Oku-Yorum’ il paneli düzenlendi.

ÖĞRENCİLERDEN ‘KUTADGU BİLİG’ PANELİ
Yayınlama: 05.03.2024
10
A+
A-

Sosyal Bilimler Lisesi Konferans salonunda gerçekleşen panele Şube Müdürü Akın Arı, okul müdürleri, öğretmenler ve ilimizde eğitim veren fen liseleri ve sosyal bilimler lisesi öğrencileri katıldı. Batman Fen Lisesi, Fatma Aliye Fen Lisesi, Kozluk Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Fen Lisesi ve Batman Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin öğretmenleri rehberliğinde hazırladıkları ‘Kutadgu Bilig Oku-Yorum’ il paneli iki oturumla gerçekleşti.

Batman Sosyal Bilimler Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Dicle Aritürk’ün sunumuyla başlayan panelde, Yusuf Has Hicap ve Kutadgu Bilig konulu video gösterisi izlendi. Vesile Sencar moderatörlüğündeki ilk oturumda, Batman Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Meryemce Gül ‘Kutadgu Bilig’de Devlet ve Toplum’ konusunu ele aldı. Zehra Yılmaz ise ‘Kutadgu Bilig’de İnşa Edilen Kadın’ konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Beren Sultan Batur ‘Kutadgu Bilig’de Sofra Adabı’ ve Hamza Göçük ‘Kutadgu Bilig’de Toplum ve Kültür Yapısı’ konularında sunumlarını sundular.

Eylül Yıldırım moderatörlüğünde gerçekleşen ikinci oturumda, Batman Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Devran Yılmaz ‘Kutadgu Bilig’de Devlet Yönetimi’ konusunu işledi. Simge Akın ‘Kutadgu Bilig’de Kut ve Devlet’ konusunu ele aldı.

Kozluk Şehit Öğretmen Şenay Aybuke Fen Lisesi öğrencisi Hasan Doyar ‘Kutadgu Bilig’de İyi İnsan’ konusunda bir sunum yaptı. Cihat Sevgili ise ‘Yusuf Has Hicap ve Kutadgu Bilig’ konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Panelin değerlendirme ve kapanış konuşmasını Şube Müdürü Akın Arı gerçekleştirdi. Konuşmasında, moderatör ve panelist öğrencileri kutlayan Şube Müdürü Akın Arı, öğrencilere destek ve rehberlik sağlayan okul idareci ve öğretmenlere de teşekkür etti. Şube Müdürü Akın Arı, bilgiye ancak okumakla ulaşılabileceğine dikkat çekti ve panele katılan öğrencilere kitap okumayı tavsiye etti. Program, moderatör ve panelistlere hediye ve katılım belgelerinin verilmesi ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.