ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Batman Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve DSİ Batman Şube Müdürlüğü iş birliğiyle ilimizde her yıl yaşanan boğulma vakalarının önüne geçilmesi amacıyla öğrencilere yönelik okullarda eş zamanlı eğitici çalışmalar yapıldı.

ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRİLDİ
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Su Hayattır Can Almasın temalı çalışmalar tüm okullarda eş zamanlı olarak gerçekleşti. Yapılan bilgilendirme toplantısı ve uyarıcı video gösterimleri ile öğrenciler bilinçlendiriliyor. Bu kapsamda Mevlana Anadolu Lisesinde gerçekleşen ‘Su Hayattır Can Almasın’ temalı bilgilendirme toplantısına; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya, DSİ 103 Batman Şube Müdürü Mehmet Eşref İnal, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

DSİ 103 Batman Şube Müdürü Yüksek İnşaat Mühendisi Şube Müdürü Mehmet Eşref İnal’ın suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğu alan ve durumlarla ilgili sunumunun ardından ‘Su Hayattır Can Almasın’ temalı video gösterimi ile program devam etti.

Programın ardından Scientix Projesi STEM Eğitim Çalıştayında yaşanan boğulma vakalarına çözüm amaçlı 3 ayrı proje çalışması yapan öğretmenler okulda sergiledikleri projeleri hakkında öğrencilere, öğretmenlere ve 103 Batman Şube Müdürü Mehmet Eşref İnal’a bilgilendirmelerde bulundular.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Çankaya müdürlük ve öğrenciler adına, DSİ Şube Müdürü İnal ve ekibine çalışmaları için teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.