ÖĞRENCİLER BATMAN’DA KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİ

Batman Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile diğer paydaş kurumlarla yürütülen ‘Ben de Varım’ projesi tüm hızıyla devam ediyor.

ÖĞRENCİLER BATMAN’DA KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİ
Yayınlama: 26.02.2024
A+
A-

Batman merkez ve ilçelere bağlı köylerde yaşayan öğrencilerin kişisel gelişimlerine olumlu katkı sağlamak amacıyla başlatılan proje ile çocuklar kentin yaşam koşullarını, sosyal ve kültürel zenginliklerini tanıma imkânı buluyor.

Binatlı Köyü, Yaylıca Köyleri ile tarihi antik kent Hasankeyf’ten gelen 450 öğrenci Batman’da konuk edildi. Ailelerinden alınan izinle, köylerinden otobüsle alınan öğrenciler Batman’ın farklı yerlerinde gezdirilerek keyifli bir gün yaşadı.

Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sinema Salonu’nda animasyon filmi izleyen çocuklar ardından müzeyi gezdiler.

Hafta sonu Batman’ın güzide takımlarından biri olan TPAO Batman Petrolspor ile Anadolu Üniversitesi’nin karşı karşıya geldiği maça taraftar olarak ağırlanan çocuklar 90 dakika boyunca yaptıkları tezahüratlarıyla Batman Şehir Stadyumunu adeta inletti.

12’nci oyuncu olarak ‘Ben de Varım’ diyen çocuklar açtıkları ‘Kalplerimiz Küçük Desteğimiz Büyük’, ‘Çocuklar İçin Küfürsüz Tribün’, ‘Efsaneler Sahada Binatlı Burada’ gibi sloganlarla desteklerini esirgemediler.

Öğrenci ve öğretmenler, kendilerine bu imkanı sağlayan Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’a teşekkürlerini iletti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.