ODUNCU “MAĞDURİYETLER NE ZAMAN GİDERİLECEK”

DEM Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu, Batman’da sağlık alanında yaşanan sorunlara dair soru önergesi verdi.

ODUNCU “MAĞDURİYETLER NE ZAMAN GİDERİLECEK”
Yayınlama: 29.01.2024
19
A+
A-

DEM Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu, TBMM’ye verdiği önergede “Batman’da son iki haftadır artan solunum yolu rahatsızlıkları nedeniyle hastanelerde yoğunluk yaşanmaktadır. Bu nedenle yurttaşlar kamu hastanelerinde randevu almakta zorlanmakta ve çareyi acil servisler ile özel hastanelere gitmekte bulmaktadır. Ancak Batman Eğitim Araştırma Hastanesi ve İluh Devlet Hastanesi’nde poliklinikler önündeki hasta yoğunluğu, özel hastanelerde de görülmeye başlanmıştır.

Özellikle son günlerde grip ve influenza vakalarındaki artış ile birlikte kamu hastanelerinin acil servislerindeki sağlık hizmetleri yetersiz kalmaktadır. Doktor sayısının artırılmasını isteyen yurttaşlar; MHRS’den randevu bulmakta zorlandıklarını dolayısıyla bu süreçte en azından devlet hastanelerindeki acil servislerde doktor sayısının artırılması talebinde bulunmaktadırlar. Batman’da sağlıkla ile ilgili yaşanan sorunların ivedilikle çözülmesi konusunda gerekli adımların bir an önce atılması gerekmektedir.

Bu bağlamda; Batman’da sağlık alanında yaşanan sorunlardan Bakanlığınızın haberi var mıdır? Yurttaşların MHRS’den randevu alamadıkları ya da günler hatta aylar sonrasına randevu alabildikleri doğru mudur? Batman’daki kamu hastanelerinde hangi alanda kaç doktor görev yapmaktadır? Hastanelerde yaşanan doktor eksikliği neden giderilmemektedir? Batman’da kamu hastanelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle MHRS’den randevu alamayan yurttaşların yaşadığı mağduriyet giderilecek midir?

Özellikle son günlerde artan solunum yolu hastalıkları nedeniyle hastanelerde yaşanan yoğunluğun azaltılması ve yurttaşların sağlık hizmetlerine erişebilmesi için herhangi bir girişiminiz olacak mıdır” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.