ODUNCU “ARAMA ÇALIŞMALARI GEÇ YAPILDI”

DEM Batman Milletvekili Zeynep Oduncu, Hasankeyf barajında cansız bedenine ulaşılan Rojvelat Kızmaz’a dair soru önergesi verdi.

ODUNCU “ARAMA ÇALIŞMALARI GEÇ YAPILDI”
Yayınlama: 13.02.2024
8
A+
A-

DEM Batman Milletvekili Zeynep Oduncu, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya verdiği soru önergesinde “Batman’da yaşayan 26 yaşındaki Rojvelat Kızmaz, 9 Şubat Cuma günü saat 10.30’da ikamet ettiği Petrol Mahallesi 106. Sokak’taki evinden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştır.

RojvelatKızmaz’ın ağabeyi gazeteci Mehmet Kızmaz, kendi imkanlarıyla yaptıkları aramada kız kardeşinin Hasankeyf’e gittiğini tespit ettiklerini ve Hasankeyf baraj gölü kenarında kıyafetleriyle eşyalarını bulduklarını belirtmiştir.

12 Şubat Pazartesi günü ise Rojvelat Kızmaz’ın cansız bedeni Ilısu Barajı’nda bulunmuştur. Rojvelat  Kızmaz’ın kaybolduğu gün Batman İl Emniyet Müdürlüğü’ne kayıp ilanında bulunduklarını belirten Kızmaz’ın ailesi, başvurularına rağmen emniyetten kendilerine herhangi bir dönüşün sağlanamadığını ve ısrarlarına rağmen barajda arama çalışmalarının geç yapıldığını ifade etmiştir” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.