NASIROĞLU “BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ DANIŞMA KURULU OLUŞTURACAĞIZ”

Batman’da Bayındır Kütüphanesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

NASIROĞLU “BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ DANIŞMA KURULU OLUŞTURACAĞIZ”
Yayınlama: 16.02.2024
A+
A-

Bayındır mahallesinde düzenlenen programda konuşan Milletvekili Ferhat Nasıroğlu,  Batman’da en’lerden birini yaşadıklarını söyledi.

Nasıroğlu, Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi’nin geçen yıl 1 milyon 654 bin 852 kişiyi ağırladığını ve kütüphanenin Türkiye’de en çok kullanıcı sayısına ulaşan ikinci kütüphane olduğunu ifade etti.

Batman’da çocukların geleceği için birçok alanda yatırımları hayata geçirerek atılımlar yaptıklarını aktaran Nasıroğlu, temeli atılan kütüphanenin de bunlardan biri olduğunu vurguladı.

Temelini atılacak olan kütüphanemiz Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığıyla da beraber yürüttüğümüz bir konseptin ürünüdür diyen Nasıroğlu “Biz Batman’da şunu hep iddia ettik, dedik ki yeni dönemde farklı olalım. Yani klasiğin biraz dışına çıkalım. İşte, Batman modeli, en’ler diyoruz. İnsanlarımızı bir yerlere getirelim, çünkü insanlarımız buna layıktır. Dolayısıyla bunları yaparken de farklı düşünmemiz, yani klasik, bildiğimiz ezberlerin dışına çıkarak bir şeyler yapmamız lazım. Bu farkındalık ile göreceksiniz ki, Batman’da bu ektiğimiz tohumlar yeşerecek, Batman bölgenin parlayan yıldızı olacak. Biz bu iddia ile Milli Eğitim’de de güzel çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Batman’da teknolojiyi yaygınlaştırmak amacıyla Bilişim ve Teknoloji Danışma Kurulu oluşturacaklarını ifade eden Nasıroğlu “Kütüphanelerle ilgili olarak geçen hafta Ankara’da müdürlerimizle beraber bir toplantımız vardı. Biz Batman’ da kütüphaneciliğin dijitalleştirilmesi yönünde adımlar atıyoruz. Çünkü bizim çocuklar kütüphaneye geldiğinde teknolojiyi de öğrensin, teknolojiyi de kullansın,  en iyi şekilde öğrensin istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Programa Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.