MUHTARLARLA ‘ANIZLA MÜCADELE’ KONUŞULDU

Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü konferans salonunda merkez ilçe ve merkez köy muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

MUHTARLARLA ‘ANIZLA MÜCADELE’ KONUŞULDU
Yayınlama: 25.06.2024
A+
A-

​Anız yangınlarının ilimize ve çevreye vermiş olduğu zararların önlenmesi adına, anız yangınlarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü konferans salonunda Merkez İlçe ve Merkez Köy Muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Batman Vali Yardımcısı Mustafa Caner Culukar başkanlığında gerçekleştirilen bilinçlendirme ve bilgilendirme toplantısında, anız yangınlarına karşı işbirliği içerisinde yürütülecek çalışma konuları ele alındı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Mehmet Aydın “Anız yakılmasını önlemek, doğal dengeyi korumak ve araziler üzerinde bulunan enerji ve haberleşme iletim hatlarının zarar görmesini engellemek amacıyla anız yangınlarının önüne geçmeliyiz. Bu mücadelede Kamu kurumlarımız ile birlikte muhtarlarımıza da önemli görevler düşüyor” dedi.

Vali Yardımcısı Mustafa Caner Culukar; anız yangınlarının önlenmesinde vatandaşların büyük rolü olduğunun altını çizerek, anız yangınlarına karşı bilinçli olunması ve gerekli hassasiyetin toplumun tüm kesimleri tarafından gösterilmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çekerek halkın bilinçlendirilmesi noktasında Muhtarlarımıza düşen görevlerin önemini vurguladı.

Toplantıda, anız yangınlarıyla ilgili alınacak tedbirler konusunda kurumlara düşen görevler ve Muhtarların yapması gereken görevler görüşüldü.

Toplantıya İlimiz Merkez İlçe Muhtarları, Merkeze bağlı köy muhtarları, İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.