MÜFETTİŞLERE EBAP ANLATILDI

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Eğitim Kurumları Başarıyı Artırma Projesi (EBAP) kapsamında, eğitim yöneticileri ve müfettişlerine yönelik kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

MÜFETTİŞLERE EBAP ANLATILDI
Yayınlama: 02.06.2024
A+
A-

Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Kitap Okuma Noktası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Eğitim Müfettişleri Başkanı Hamit Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Eğitim Müfettişleri ve Müfettişleri Yardımcıları katıldı.

Toplantı EBAP İl Koordinatörü Derya Kahraman’ın projeyle ilgili ayrıntılı bilgi sunumu ile başladı. Yapılan sunumun ardından bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasıyla devam etti.

Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, eğitimde standartların oluşturulmasının temel ilkelerle mümkün olduğunu belirtti. Müdür Kurtaran “Değerli arkadaşlar, bir şeyde standardı oluşturmak için bazı temel ilkelerin olması lazım, ilkesiz bir standart oluşmaz zaten. Eğitim Kurumları Başarıyı Artırma Projesi, okullarda bu standartları oluşturmak için hayata geçirilmiştir” dedi.

İl Müdürü Kurtaran, bilginin her yerde erişilebilir olduğunu ancak sağlam karakterin sadece belirli ortamlarda gelişebileceğini vurguladı.

İl Müdürü Kurtaran, öğrencilerin çok yönlü gelişimini desteklemek amacıyla TÜBİTAK, TEKNOFEST ve diğer bilimsel yarışmaların yanı sıra sportif faaliyetlere katılımın önemine değindi “Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini desteklemek için TÜBİTAK, TEKNOFEST ve çeşitli bilimsel yarışmalara, ayrıca sportif faaliyetlere katılım sağlamalarını bu proje ile daha fazla teşvik ediyoruz” dedi.

EBAP’ın sürekli olarak güncellenip yenilendiğini ve okullardan gelen geri bildirimler doğrultusunda geliştirilmeye devam edileceğini ifade eden İl Müdürü Kurtaran “Projemizi her geçen gün yenileyerek güncel gelişmelere uygun hale getiriyoruz. Okullarımızdan gelen dönütlere göre bu projemizi sürekli güncellemeye devam edeceğiz” dedi.

Müdür Kurtaran, EBAP’ın eğitim kalitesini artırmada önemli bir rol oynadığını ve projenin sürekli iyileştirme esasına dayandığını vurguladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.