MİNİK ÖĞRENCİLER KÜTÜPHANEDE

Atatürk İlkokulu Öğrencileri ‘60.Yıl Kütüphane Haftası’ Batman Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphane’sinde kutladılar.

MİNİK ÖĞRENCİLER KÜTÜPHANEDE
Yayınlama: 28.03.2024
A+
A-

Öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir amacıyla kutlanan Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk İlkokulu öğrencilerine Batman Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi gezdirilip kütüphane tanıtımı yapıldı.

Minik öğrencilere kütüphanedeki bölümler tanıtılarak, nasıl kitap bulabilecekleri ve istedikleri kitabı bulduğunda masaya geçip sessizce okuyabilecekleri anlatıldı. Kütüphaneden nasıl yararlanacakları ve kütüphanede uyulması gereken kurallar anlatıldıktan sonra, çocuklara hikaye kitapları hediye edildi. Hediye edilen kitaplar için teşekkür eden minik öğrenciler yaşadıkları bu güzel deneyimle kütüphaneden ayrıldılar. Kütüphaneler Haftası nedeniyle Atatürk İlkokulu öğrencilerinin Halk Kütüphanesine yaptıkları gezide çocuklara kütüphane hakkında bilgiler verildi.

Sınıf Öğretmeni Siraç Akçay, yapılan bu gezinin çocukların kitaplara olan ilgilerinin arttırılması, kitap okuyan ve her daim kendini geliştiren bireyler olabilmeleri amacıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.