MİLLETVEKİLİ RAMANLI, KUDÜS ŞEHİDİ’NİN TAZİYESİNE KATILDI

HÜDA PAR Milletvekili Serkan Ramanlı, siyonist işgal rejimi tarafından Kudüs’te şehid edilen Türkiye vatandaşı Hasan Saklanan’ın taziyesine katıldı.

MİLLETVEKİLİ RAMANLI, KUDÜS ŞEHİDİ’NİN TAZİYESİNE KATILDI
Yayınlama: 05.05.2024
A+
A-

HÜDA PAR Milletvekili Serkan Ramanlı ve beraberindeki heyet, siyonist işgal rejimi tarafından Kudüs’te şehid edilen Şanlıurfalı Hasan Saklanan’ın taziyesine katıldı.

Ramanlı’ya; HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Faruk Polat, HÜDA PAR Genel İdare Kurulu üyesi Lokman Yalçın, HÜDA PAR Genel Merkez İstişare Kurulu Üyesi Süleyman Atmaca eşlik etti.

Heyet ziyarette, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından ailelere taziyelerini iletti.

Şehid Saklanan’ın kardeşi, babası ve ailesiyle görüşen Ramanlı, Müslümanların kardeş olduğunu belirterek kendilerini yalnız bırakmayacaklarını kaydetti.

“SİYONİST ÇETENİN O VAHŞİ ELLERİYLE CANINI RAHMAN’A TESLİM ETTİ”

Taziyede konuşan Ramanlı, Saklanan’ın şehadetini tebrik ederek sözlerine başladı.

Ramanlı, “Allah Hasan kardeşimizin şehadetini kabul etsin. Kuds-ü Şerif’i ziyaret etmek için gittiği o kutsal topraklarda aylarca Müslüman kardeşlerimizin çoluk, çocuk, yaşlı ve genç demeden katline sebep olan, adeta soykırım uygulayan siyonist çetenin yine o vahşi elleriyle canını Rahman’a teslim etti. Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam diyor ki ‘Ümmetimin hali bir vücut gibidir. Bir organı, bir uzvu rahatsız olduğunda bütün vücut rahatsız olur.’ Bugün Hasan kardeşimiz şehadetiyle bize gösterdi ki ümmet acısını bütün İslam coğrafyasında yaşıyor. O Ateş bugün Şanlıurfa’ya düştü ve Hasan kardeşimizin şehadetiyle bugün burada taziyesini yapıyoruz ama öyle inanıyoruz ki Allah’u Teala ona şehadet mertebesini nasip etti.” dedi.

“HERKES O VAHŞETİ KALBİNDE YÜREĞİNDE HİSSEDİYOR”

Kudüs’ün yanı başında Gazze’de insanlık dramının yaşandığını belirten Ramanlı, “Kudüs’e gidip oradaki kutsal yerleri ziyaret etmek isteyenler bizlere hep şunu söylüyorlar; gittiğimiz yer Filistin toprakları olmasına rağmen siyonistler keyfi olarak insanlara Müslümanlara her türlü eziyeti yapmak için fırsat kolluyorlar. Belki bugün haberlerde basında bize Hasan kardeşimizin siyonistlere saldırdığı onların da karşılık verdiği şeklinde bir haber gelse de işin hakikatini biz bilmiyoruz. Zaten içimiz yanıyor, hemen Kudüs’ün yanı başında Gazze’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Sadece ehli iman değil bütün ehl-i insaf ve ehl-i vicdanın ayağa kalktı günlerdeyiz. Herkes o vahşeti kalbinde yüreğinde hissediyor. Böyle bir duygu durumunda kudsü Şerifi ziyarete giden Hasan kardeşimiz belki bize anlatılanların aksine o siyonist barbarların katline uğramıştır. Ona yönelik insanlık dışı tahrik edici hal ve hareketlere tahammül edememiştir. Neticede bütün hukuku ayaklar altına alan o barbarlar bu kardeşimizi de gözlerini kırpmadan şehid ettiler.” diye konuştu.

“SİYONİSTLER İÇİN HAK, HUKUK VE KURAL YOKTUR”

Şehid Saklanan’ın ailesine sahip çıkacaklarını vurgulayan Ramanlı, “siyonistler için hak, hukuk ve kural yoktur, eğer olsaydı on binlerce çocuğu bebeği bombalarla açlıkla katletmezlerdi. Onlar için insanlık yoktur, kural, kaide, yasak ve ahlak yoktur. Bunun bir örneğini kardeşimize de yaşattılar ve neticede kardeşimiz de bugün artık Filistin şehididir, Kuds-ü Şerif şehididir, biz onunla iftihar ediyoruz. Geride yetimleri, dul eşi ve acılı ailesi kaldı ama nasıl ki biz Filistinli kardeşlerimiz için çırpınıyoruz; maddi manevi yardımları yapmak için seferber oluyorsak elbette bu yetimlere ve bacımıza da sahip çıkacağız. Onlar artık bizim çocuklarımız, bacımız da bizim bacımızdır; bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerini kullandı.

Ramanlı taziye sonrası Şanlıurfa STK’ları Platformu’nun Gazze’de yaşanan soykırımı tel’in ve Kudüs Şehidi Hasan Saklanan’ın şehadeti ile ilgili basın açıklamasına katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.