MİLLETVEKİLİ EKMEN “VATANDAŞI MAĞDUR ETMEYİN”

Batman Belediyesinin personel alımı sürecinde yaşanan tartışmalar üzerine hemşehrimiz Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen bir açıklama yaparak iptal çağrısında bulundu.

MİLLETVEKİLİ EKMEN “VATANDAŞI MAĞDUR ETMEYİN”
Yayınlama: 11.07.2024
A+
A-

Milletvekili Mehmet Emin Ekmen “Batman Belediyesi’nin 122 kişilik personel alım ilanı sürecinde yaşananlar, ne yazık ki birçok vatandaşımızın mağduriyetine sebep olmuştur. Başvurular için sadece birkaç saatlik süre tanınması, halkımızın bu sürece eşit ve adil bir şekilde katılabilmesini engellemiştir” dedi.

Kimsenin süreci sahiplenmediğini belirten Milletvekili Ekmen “Bir günlük ilan süresinin nerden kaynaklandığı tartışmaları üzerine Batman Valiliği de yaptığı açıklamayla sorunun eksik evrakların tamamlanmasından kaynaklandığını belirtmiştir” dedi.

Milletvekili Ekmen son olarak “Sorun neden ve kimden kaynaklanırsa kaynaklansın mağdur olacak olan vatandaştır. Bu nedenle, bu ilanın iptal edilmesi ve yeniden ilana çıkılarak başvuru süresinin daha makul bir süreye uzatılması gerekmektedir. Batman halkı bu adaletsiz uygulamayı hak etmiyor. Hak yerini bulmalı ve ilan yeniden açılarak vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmelidir” sözleriyle iptal çağrısında bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.