MEZOPOTAMYA HALK OYUNLARI EKİBİ ‘TARİH’ YAZDI

2005 yılında kurulan ve Batman’ın Halk Oyunları kültürünü yaşatıp, büyük bir mücadele örneği sergileyen Mezopotamya Spor Kulübü, Adıyaman’da yapılan Grup müsabakalarında zorlu rakiplerini geçerek şampiyon olup, Türkiye finallerine kaldı.

MEZOPOTAMYA HALK OYUNLARI EKİBİ ‘TARİH’ YAZDI
Yayınlama: 01.07.2024
A+
A-

Kulüp Başkanlığını 2005 yılından bu yana Osman Seyrek’in yaptığı ‘Mezopotamya Halk Oyunları Topluluğu’ büyükler kategorisinde Batman tarihinde ilk kez finale kalan ekip oldu.

ZORLU İLLERİ GERİDE BIRAKTI

Adıyaman’da 28-29 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılan yarışmalarda Batman Mezopotamya Halk Oyunları ekibi zorlu rakipleri Adıyaman, Hatay, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerini geride bırakarak finale kalmayı başardı. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Mezopotamya Spor Kulübü Başkanı Osman Seyrek “Son 3 yıldır grup müsabakalarında ikinci oluyorduk. Bu yıl antrenörlerimiz ve oyuncularımızla daha iyi çalışıp şampiyon olduk. Geçen yılda miniklerimizi Türkiye finaline taşımıştık. Bu yıl ise daha zorlu bir kategoride Türkiye finaline kaldık. Türkiye Halk Oyunları Federasyonunun en büyük ve zorlu kategorisi büyüklerdir. Batman olarak bunu başardık. Zor şartlar altında grup müsabakalarına katılım sağladık. İlimizi Türkiye finallerinde en iyi bir şekilde temsil etmek için daha çok çalışıp elimizden geleni yapacağız. Hazırlıklarımıza ara vermeden devam edeceğiz.  Bütün ekibimizi canı gönülden Batman’a bu mutluluğu ve gururu yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Başkan Seyrek ayrıca, Mezopotamya Spor Kulübünün 25 dalda da faaliyet gösterdiğini de sözlerine ekledi.

İŞTE TARİH YAZAN OYUNCULAR

Batman’da ilk kez Türkiye Halk Oyunları Federasyonu yarışmasında büyükler kategorisinde tarih yazan gençleri tebrik ettiğini belirten Mezopotamya Spor Kulübü Başkanı Osman Seyrek “Başta ekibin gizli kahramanlarına, Muhammed Veysel Turan, Süleyman Kılıç, Musa Azboy, Ferhat Besin, Baran Ak, Botan Ak, Bilal Avşar, Caner Kılıç, Mehmet Osman Esmer, Ali Erol, Muhammed Taşkın, Azat Baskın, Ali Balicak, Ramazan Taş, Serhat Çelik, Şoreş Ay, Muhammed Ali Seyrek, müzisyen Adil Bozyiğit ve Ecevit Bozyiğit’i kutlarım” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.