MESLEKİ YARIŞMALAR ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Okulları arasında düzenlenen ‘Genç Nidâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışmaları’nda il birincisi olan öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından verildi.

MESLEKİ YARIŞMALAR ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Yayınlama: 31.12.2023
37
A+
A-

Milli Eğitim Müdürlüğü idari katta bulunan toplantı odasında gerçekleşen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Din Öğretimi Şube Müdürü Hacı Arslan, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, törende yaptığı konuşmada öğrencilerin başarılarını takdir etti ve onların bu başarılarının bireysel çabalarının yanı sıra ailelerin, öğretmenlerin ve okulların destek ve gayretlerinin bir ürünü olduğunu vurguladı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “Bugün burada, gençlerimizin Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma ve hafızlık alanındaki üstün başarılarını kutlamak için toplandık. Bu başarılar sadece bireysel çaba değil, aynı zamanda ailelerin, öğretmenlerin ve okulların ortak gayretlerinin bir sonucudur. Genç Nidâ yarışması, öğrencilerimizin bu alandaki yeteneklerini geliştirmeleri için önemli bir fırsat sunmaktadır. İl birincisi olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, bölge finallerinde de başarılar diliyorum. Eğitim camiamızın ve toplumumuzun destekleriyle, gençlerimizin bu yolda daha da ilerleyeceklerine inanıyorum” dedi.

Birinci olan öğrencilere plaket ve ödüllerinin verilmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.  Kız Kategorilerinde birinci olan öğrenciler ilimizi bölge finallerinde temsil edecekler.

Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışmalarında;

İmam Hatip Ortaokulları Kız Öğrenciler arası il birincisi Abdulcelil Candan İHO öğrencisi Şam-el Osman,

Anadolu İmam Hatip Liseleri Kız Öğrencileri arası il birincisi TP Fatma Zehra İHL öğrencisi Hatoune  Abdalgwad,

Hafızlık Yarışmaları

İmam Hatip Ortaokulları Kız Öğrencileri arası İl birincisi TP Fatma Zehra AHL öğrencisi Zeynep Dabakoğlu

Anadolu İmam Hatip Liseleri Kız Öğrenciler arası ‘Genç Hafızlar’ Hafızlık Yarışması İl birincisi TP Fatma Zehra İHL öğrencisi Zeynep Nurefşan Özden

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.