LGS TERCİH DANIŞMANLIĞI TOPLANTISI YAPILDI

LGS sınavına yönelik tercih danışmanlığı bilgilendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

LGS TERCİH DANIŞMANLIĞI TOPLANTISI YAPILDI
Yayınlama: 02.07.2024
A+
A-

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşen tercih danışmanlığı bilgilendirme toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Abdurrahim Kusen, Akın Arı, Hacı Arslan, RAM Müdürü Mustafa Çakan ve LGS tercih sürecinde tercih komisyonlarında görev yapacak Rehber Öğretmen/Psikolojik danışmanlar katıldı. Tercih danışmanlığı bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, katılımcıları selamlayarak LGS tercih sürecinin önemine dikkat çekti. Değerli meslektaşlarım, tatil dönemi olmasına rağmen LGS tercih süreci nedeniyle görev yapmaktasınız. Bu fedakârlığınızdan dolayı sizlere özel olarak teşekkür ediyorum dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, LGS sonuçlarının Batman ve öğrenciler için hayırlı olmasını dileyerek “İlimizde tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan alan ve Türkiye birinci olan öğrencimiz var. Öğrencimizin bu büyük başarısında emeği geçen yönetici, öğretmen arkadaşları ve öğrencimizin ailesini tebrik ediyorum” dedi.

Sınav baskısının önceki yıllara göre azaldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Sınav baskısını çocuklarımız üzerinden kaldırmamız gerekiyor, büyük bir sınav baskısı çocukların gelişimi için uygun değil. Bu baskıyı azaltmak için Bakanlığımız güzel bir sistem geliştirdi. Bu sistem meyvelerini vermeye başladı” diye ekledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, rehberlik hizmetlerinin önemine vurgu yaparak “Bu süreçte sadece çocuklara okul tanıtmayacağız, hayata dair de bilgi vereceğiz. Bu yaşlarda çocuklar ne tam yetişkin ne de çocuktur; bu yüzden rehber öğretmenlerimize büyük ihtiyaçları var” dedi. Ayrıca, velilere yönelik bir kılavuzun yayınlandığını ve okul müdürlerinden bu kılavuzun velilere ulaştırılmasını istediklerini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından toplantı; Mesleki Eğitim İl Koordinatörü İrfan Ceylan’ın mesleki ve teknik eğitim kurumları hakkında, RAM Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Sedat Kurt’un danışma komisyonları ve dikkat edilmesi gereken teknik konular hakkındaki bilgilendirme sunumlarıyla devam etti.

Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Hacı Arslan, Ortaöğretimden Sorumlu Şube Müdürü Akın Arı ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Abdurrahim Kusen, sorumluluk alanlarıyla ilgili konuşmalar yaptı. Toplantı, soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.