KURTARAN, ÖĞRENCİLERİ KONUK ETTİ

Maziden Atiye Ahlat öğrenci programı kapsamında Bitlis’in Ahlat ilçesindeki bir haftalık gezi programı sonrası Batman’a dönen öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret ettiler.

KURTARAN, ÖĞRENCİLERİ KONUK ETTİ
Yayınlama: 12.02.2024
4
A+
A-

Öğretmenleri refakatinde ziyarete gelen öğrencileri konuk eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, geziyle ilgili koordinatör öğretmenlerinden bilgi alıp öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Maziden Atiye Ahlat öğrenci programı; Millî Eğitim Bakanlığınca tarihî ve kültürel geziler, kültür sanat etkinlikleri, kitap ve sinema tahlili, söyleşi, yarışma gibi çeşitli etkinliklerle öğrencilerin çok yönlü gelişiminin desteklenmesi amacıyla hayata geçirildi.

Proje; Anadolu liseleri, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, Anadolu imam hatip liseleri, güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanıyor.

Projeyle ortaöğretim kademesinde eğitim gören ve alanında akademik başarısı, sosyal ve kültürel yetenekleri ile öne çıkmış gençlerin başarılarının takdir edilerek desteklenmeleri amaçlandığı belirtildi.

Ayrıca gençlere millî tarih şuuru kazandırılması, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının gelişmesinin sağlanması, maziden gelen tarih ve medeniyet mirasımıza sahip çıkarak geleceğe ait ufuklarını ve görüş açılarını genişletecekleri, karşılaştıkları olaylara ilişkin sorgulama yeteneklerini geliştirecekleri yeni Türkiye Yüzyılının birer ferdi olarak yetişmeleri hedefleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.