KIRAMES DOLUP TAŞTI

Batman Özel İdare’ye ait Kıra Dağındaki mesire alanı (Kırames), bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte binlerce ailenin akınına uğradı.

KIRAMES DOLUP TAŞTI
Yayınlama: 01.05.2024
A+
A-

Havaların ısınmasıyla bir günde 900 araç mesire alanına giriş yaptı. Yoğunluktan dolayı bazı araçların geri dönmek zorunda kaldığı alanda, önümüzdeki haftalarda daha da fazla ziyaretçi bekleniyor.

Batman İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, her yıl binlerce vatandaşı ağırladıkları Kıra’da daha iyi hizmet verilebilmesi için mesire alanının bakımlarını düzenli olarak yaptıklarını, bir takım etkinlikler yapılması ve her yıl ilave yeni hizmetlerin devreye girmesi için çaba harcadıklarını belirtti.

Batman ile Beşiri arasında bulunan Kıra mesire alanının 1. etap kapasitesinin tamamen dolduğunu ve genişletilmesi için planlama yaptıklarını ifade eden Batman İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer “Halkımızın büyük teveccüh ve ilgi gösterdiği Kırames mesire alanımızı deneyimlemenin heyecanıyla, devam eden ihtiyaca binaen Sayın Valimiz Ekrem Canalp’ın talimatlarıyla şehrin farklı bölgelerinden Dicle Nehri Hasankeyf ve Batman Çayı Diktepe lokasyonunda suya nazır yeni mesire alanları yapılması için çalışmalar yürütmekteyiz” dedi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Özer, mesire alanının temiz tutulması ve korunmasının önemini ifade ederek bu hassasiyeti ve duyarlılığı gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.