KANALİZASYONU ARABA LASTİĞİ İLE TIKADILAR

Batman Belediyesi BASKİ Müdürlüğü ekipleri, Korik Mahallesinde tıkanan kanalizasyon hattının açılması çalışmasında kanalın araba lastiği ile tıkatıldığını belirledi.

KANALİZASYONU ARABA LASTİĞİ İLE TIKADILAR
Yayınlama: 06.06.2024
A+
A-

Batman Merkez Korik Mahallesinde kanalizasyon hattından taşan suların ve kötü kokuların etrafa yayılması üzerine çevrede inceleme yapan Belediye BASKİ Müdürlüğü ekipleri tıkanan kanalizasyon hattının üzerini açtıklarında şok edici bir manzarayla karşılaştı.

Kanalizasyon hattına araba lastiği atılarak bilinci bir şekilde hattın tıkatıldığını belirleyen ekipler, tıkanıklığa neden olan lastikleri uzun uğraşlar sonucu çıkarabildi.

Kanalizasyon hattına katı atıkların atılmaması gerektiğini hatırlatan yetkililer kanalizasyon hattını bilinçli olarak tıkayanların tespit edilmeleri durumunda yasal işlemlerin yapılacağını belirtti.

Kanalizasyon hattına bilinçli bir şekilde tıkayanların hem çevreye hem de halka zarar verdiğini belirten BASKİ yetkilileri bu duruma neden olanların kesinlikle yasal uygulamaya tabi tutulacaklarını belirtilerek vatandaşların böylesi hareketlerden uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.