KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGELERİ DAĞITILDI

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, Kalite Yönetim Sistemi standartlarını tamamlayan okullara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen belgeler, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından verildi.

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGELERİ DAĞITILDI
Yayınlama: 07.02.2024
20
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları ile okul/kurumlarında çalışanlar ve öğrenciler için, çalışma ve eğitim ortamlarının sağlık ve güvenlik açısından üst seviyelere taşınması hedefliyor. Bu kapsamda, kalite süreçleri ile entegre edilmiş bir kurumsal yapı oluşturulması ve güçlendirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı, sunulan hizmetlerin izlenmesi, değerlendirilmesi ve kayıt altına alınması önem arz ediyor. Uygulanabilir hedeflerin belirlenmesi ve performansın ulusal/uluslararası standartlar çerçevesinde ölçülebilmesi için yönetim sistemlerinin uygulanması gerekiyor. Bu standartlara uygun şekilde faaliyet gösteren okul ve kurumlara kalite belgesi veriliyor.

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Okul ve Kurumların; İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinden İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi TS ISO 45001, Çevre Yönetim Sistemi TS ISO 14001, Kalite Yönetim Sistemi TS ISO 9001 standartlarını tamamlayan okul ve kurumlara Bakanlığımız tarafından gönderilen belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran tarafından düzenlenen törenle verildi.

Belge almaya hak kazanan; Batman Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü, Atatürk İlkokulu Müdürlüğü, Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü, Cemil Meriç İlkokulu Müdürlüğü ve Gültepe İlkokulu Müdürlüğü yöneticilerini tebrik eden Müdür Kurtaran, başarılarının artarak devam etmesini diledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.