KADINLAR, ÇOCUKLAR İÇİN ELBİSE DİKİYOR

Batman’da bu kadınlar ham meslek öğreniyor hamda ihtiyaç sahibi çocuklar için elbise dikiyor.

KADINLAR, ÇOCUKLAR İÇİN ELBİSE DİKİYOR
Yayınlama: 29.03.2024
A+
A-

Batman’da halk eğitim merkezi ve bir kalp bin umut derneğinin desteği ile açılan giyim üretim kursuna kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.

Batman’da Bahçelievler mahallesinde bulunan bir kalp bin umut derneğinin içinde açılan giyim üretim kursuna 17 ev kadını başvurarak dikiş öğrendi, kadınlar dikişi öğrendikten sonra ihtiyaç sahibi çocuklar için elbise dikmeye başladılar ve şimdiye kader 700 çocuk için elbise diktiler. Diktikleri elbiseleri ihtiyaç sahibi çocuklara veriyorlar.

Kurs Hocası Menice Alpahan “Halk eğitim merkezinde usta öğreticiyim, burada bir kalp bin umut çatısı altında halk eğitim bünyesinde açmış olduğumuz giyim üretim kursumuzda öğrencilerimizi dikiş öğretmek, onlara meslek kazandırmak ve bunu yaparken aynı zamanda ihtiyaç sahibi çocuklarımızı da giydirme projesini de başlatmış bulunmaktayız, şu ana kader 700 çocuğumuzu giydirecek kader ürün diktik ve Ramazan Bayramı’na kader bizim amacımız bunu bine ulaştırmak, bir nebzede olsa çocuklarımızı mutlu etmek bizde mutlu edecektir.

Benim şu anda 17 tane kursiyerim var, çoğu da ev hanımı ve onları öğretip onlara meslek edindirmek amacımız ki, onlarda kendilerine iş kurabilsinler ve çocuklarına evlerine ekmek getirebilsinler kendi ayakları üzerinde durabilsinler bizim amacımız bu. Bizim kursumuz 4-5ay sürecek ve bu süreçte biz süet takımlarını diktik, tişörtler diktik, kışlık pijamalar diktik, il bahar için kazak pijama takımlarını diktik, badiler diktik kız çocuklarımız, bir sürü güzel şeyler diktik, inşallah bunları ihtiyaç sahibi ailelerimize de rabbim ulaştırmayı ve giydirmeyi nasip etsin” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.