KAÇAKÇILIK EKİBİ, BRİFİNG VERDİ

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Ekipleri, yaptığı çalışmaların brifingini paylaştı.

KAÇAKÇILIK EKİBİ, BRİFİNG VERDİ
Yayınlama: 16.04.2024
A+
A-

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar neticesinde;

2 iş yerinde yapılan aramada, Gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen; 19 adet cep telefonu, ⁠80 adet şarj kablosu, ⁠17 adet sarj başlığı, 44 adet kulaklık, 8 adet akıllı saat, ele geçirildi. 2 şüpheli B.T ve M.S.T hakkında adli işlem yapılmış olup, akabinde serbest bırakıldı.

Bir araçta yapılan aramada, 450 adet faturası bulunmayan özel amaçlı tıbbi ilaç, 180 adet yüksek enerjili tam beslenme ürünü ele geçirilmiştir. Bir şahsın üzerinde yapılan aramada, Tarihi Eser

olduğu değerlendirilen, 202 Adet Gümüş renkli sikke ele geçirilmiştir. 1 şüpheli M.S hakkında adli işlem başlatılmış olup, akabinde serbest bırakılmıştır.

Bir ikamette yapılan aramada, 1 Adet Uzun Namlulu Ak-47 Silah ve Şarjör, 17 Adet 7,62 mm çapında uzun namlulu Fişek ele geçirilmiş olup 1 şüpheli T.A isimli şahıs hakkında adli işlem başlatılmış, çıkarılmış olduğu adli makamlarca Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakılmıştır.

Bir motosiklette yapılan aramada, Gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen, 200 Adet Traş Makinesi

ele geçirilmiş olup, 1 şüpheli SSÇ R.Y isimli şahıs hakkında adli işlem başlatılmış olup, serbest bırakılmıştır.

Bir araçta yapılan aramada; 2580 Paket Gümrük Kaçağı Sigara, ele geçirilmiş olup 2 şüpheli A.G.İ ve S.A şahıs hakkında adli işlem yapılarak serbest bırakıldığı açıklandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.