JANDARMA’YI GEZEN ÇOCUKLAR, BATMAN’DAN MUTLU AYRILDI

Batman Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile diğer paydaş kurumlarla yürütülen ‘Ben de Varım’ projesi tüm hızıyla devam ediyor.

JANDARMA’YI GEZEN ÇOCUKLAR, BATMAN’DAN MUTLU AYRILDI
Yayınlama: 21.02.2024
10
A+
A-

Batman merkez ve ilçelere bağlı köylerde yaşayan öğrencilerin kişisel gelişimlerine olumlu katkı sağlamak amacıyla başlatılan proje ile çocuklar kentin yaşam koşullarını, sosyal ve kültürel zenginliklerini tanıma imkânı buluyor.

Beşiri İlçesi İkiköprü Okulu’nda okuyan 150 öğrenci Batman’da konuk edildi. Ailelerinden alınan izinle, köylerinden otobüsle alınan öğrenciler Batman’da gezdirilerek keyifli bir gün yaşadı.

Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sinema Salonu’nda animasyon filmi izleyen çocuklar ardından müzeyi gezdiler. Daha sonra Batman İl Jandarma Komutanlığı’na giden çocuklar, arama kurtarma köpeği ve drone uçuşunu izlerken şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Okul idareci ve öğretmenlerinin de eşlik ettiği ‘Ben de Varım’ projesi kapsamında öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Öğrenci ve öğretmenler, kendilerine bu imkanı sağlayan Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’a teşekkürlerini iletti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.