İŞKUR SAHAYA İNDİ

Batman İŞKUR 2024 yılı işgücü piyasası araştırması için sahaya indi.

İŞKUR SAHAYA İNDİ
Yayınlama: 15.05.2024
A+
A-

Batman Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Kaya İlhan Çetinkaya, Batman’daki işverenlerle İşgücü Piyasası Araştırması (İPA) gerçekleştirmek için sahaya indiklerini belirtti.

Gerçekleştirilecek olan araştırmanın amacı ilimizin, istihdam ve eğitim ihtiyaçlarını tespit etmek olduğunu belirten Çetinkaya “İŞKUR olarak her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğimiz ve yılsonunda raporlaştırdığımız işgücü piyasası araştırması devam etmektedir.

Kurumumuz bünyesinde görev alan iş ve meslek danışmanlarımız aracılığı ile gerçekleştirilen işgücü piyasası araştırması; eleman temininde güçlük çekilen mesleklerin tespiti, işverenlerin açık iş talepleri, işverenlerin hangi kanallar aracılığıyla personel aradıkları, bir yıl içerisinde ilave yatırımlarının olup olmadığı ve yeşil enerji kaynakları ile ilgili soruların yer aldığı aynı zamanda geleceğin meslekleri gibi konular çerçevesinde kendilerine yöneltilen sorularla işverenlerimizin görüş, önerileri ve taleplerini alarak kurum perspektifinin bu doğrultuda hazırlanmasını sağlamaktadır.

Batman İŞKUR işgücü piyasası araştırması kapsamında 739 İşyeri ziyaret edecektir. Batman ilinin tamamında yüz yüze gerçekleştirilecek olan işgücü piyasası araştırması ile birlikte Batman işgücü piyasasının fotoğrafı çekilecek ve anket sonuçlarının raporlaştırılması ile Batman işgücü piyasası arz ve talep yönüyle ele alınması sağlanacaktır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.