HEKİMLER İFTARDA AĞIRLANDI

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle fedakarca görev yapan hekim ve sağlık çalışanlarını iftarda ağırladı.

HEKİMLER İFTARDA AĞIRLANDI
Yayınlama: 15.03.2024
13
A+
A-

Programda kısa bir konuşma yapan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Türkiye’de doktor mesleği dışında bayram olarak kullanılan başka bir mesleğin olmadığını belirterek, toplumumuzun da doktorluk mesleğine her zaman çok büyük önem verdiğini ifade etti.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp “Her yıl üniversite sınavında dereceye giren öğrencileri Valilik konağında kahvaltıda ağırlıyoruz. Öğrencilerle yaptığımız sohbetlerde ‘hangi bölümü tercih edeceksiniz’ diye sorduğumda; Tıp Fakültesini tercih edeceklerin oranı her yıl yükseliyor, bu yıl bu oran yüzde 75’ti. Türkiye’de doktorluk mesleği dışında üniversitede mezun olduktan sonra diploma ile işe girilen başka bir meslek kalmadı. Dünyanın değişik ülkelerinde olduğu gibi milletimizin gözünde de bu meslek her zaman çok muteber bir meslek olmuştur.

İnsan olarak, bedenimiz özel alandır. Bu özel alana müdahaleyi hiç kimse müsaade etmez. Buna müsaade edilmesine izin verilen tek meslek doktorluk mesleğidir. Sizlerin mesleğidir. Bu meslek insanı merkezine alan ve merkezinde insan olduğu için de insan bedenine müsaade edilmesine izin verilen dünyanın nadir mesleklerinden bir tanesidir. İnsanın başının en sıkışık olduğu ve hastalıklara duçar olduğu ve psikolojik olarak kendisini en zayıf hissettiği zamanlarda da kedisine destek olunan meslek yine doktorluk mesleğidir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.