HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamaları, Halk Eğitimi Merkezinde başladı. 

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Batman Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen yılsonu sergisi etkinliğine İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fahrettin Nas, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, Valilik Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Beşir Arslan, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Selçuk Akgül, Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdurrahim Kusen, M. Şirin Temiz, öğretmenler, usta öğreticiler, kursiyerler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış kurdelesi kesildikten sonra, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri Batman Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bahçesinde coşkulu bir şekilde başladı. Sergi alanı, el emeği göz nuru eserlerle ve renkli stantlarla süslendi. Kursiyerlerin emeklerini yansıtan ürünler özenle sergilendi. Ziyaretçiler, stantları tek tek dolaşarak kursiyerlerin yeteneklerini ve üretimlerini yakından gözlemleme fırsatı buldular. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerinin hafta boyunca süreceğini ve birçok farklı etkinlik ve programın yer alacağını aktardı.
Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri, katılımcıların bilgi ve becerilerini paylaşma, yeni şeyler öğrenme ve kişisel gelişimlerini destekleme amacını taşımaktadır. Bu tür etkinlikler, toplumda sürekli öğrenme kültürünün geliştirilmesini teşvik etmekte ve insanların kendilerini sürekli olarak geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.  Hayat boyu öğrenmenin önemini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fahrettin Nas; insanlara potansiyellerini keşfetme ve yeni yetenekler kazanma fırsatları sunduğunu belirtip yılsonu sergisi etkinliğine katılanlara teşekkür edip, usta ve kursiyerleri kutlayıp başarı diledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.