GENÇLİK KAMPLARI BAŞVURULARI BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığının her yıl yaptığı Gençlik Kamplarının başvuruları başladı.

GENÇLİK KAMPLARI BAŞVURULARI BAŞLADI
Yayınlama: 22.05.2024
A+
A-

Batman’da tatile gidemeyen gençler için Gençlik kamplarının büyük bir fırsat olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, şartları tutan bütün gençlerin mutlaka başvuruda bulunmasını istedi.

Batman Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr “Türkiye genelinde olduğu gibi Batman’da da 2024 yılı Gençlik Kampları Ulusal Kamp Dönemi Başvuruları Başladı. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde, 2002’den bu yana binlerce gence kapılarını açan,  yaz, kış ve tematik kamplar olarak Ulusal Kamp Dönemi ve Tematik Kamp Döneminde faaliyetlerine devam eden Gençlik Kampları, 35 farklı ilimizde bulunan 13 deniz, 37 doğa olmak üzere 50 farklı kamp alanında hizmet vermektedir.

Gençlik kampları, kamp sorumluları ve gönüllü kamp liderleri koordinasyonunda, gençler arasında pozitif rekabet duygusunun geliştirilmesi ve serbest zamanlarının etkin değerlendirilmesinde rekreasyon alanları inşa etmek üzere eğlence, macera, adrenalin dolu etkinlikler ve aktivitelerle donatılmıştır. Gençlik Kampları, zaman yönetimi, planlama, uygulama ve temel yaşam becerileri gibi yetkinlik alanlarının genişlemesine destek olmak, toplum hayatına adaptasyonda bireysel ödev ve sorumluluklara dair bilinç edinilmesine yönelik istasyon eğitimleriyle de zenginleştirilmiştir. Gençlik Kamplarımız 12-15 yaş arasındakiler için Deniz Kampları, 16-25 yaş arasındakiler içinde Doğa Kampları olarak 2 kategoriye ayrılmıştır.  Son başvuru tarihi 7 Haziran 2024’tür. Kamp Başvurusu yapmak isteyen gençlerimiz https://ghgm.gsb.gov.tr/ linkini tıklayabilir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.