GENÇLİK 660 GÖNÜLLÜ KAMP LİDERİ ALIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen ücretsiz yaz gençlik kampları, okulların tatile girmesiyle birlikte kapılarını açacak.

GENÇLİK 660 GÖNÜLLÜ KAMP LİDERİ ALIYOR
Yayınlama: 12.04.2024
A+
A-

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Batman Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgar “Türkiye’nin dört bir yanında bulunan gençlik kampları için hazırlıklarını sürdüren Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, gönüllü kamp liderliği havuzunu yenilemek ve genişletmek amacıyla 660 yeni gönüllü kamp lideri alımı yapacak. Gönüllü kamp lideri olmak isteyenler, 15 Nisan’a kadar (ghgm.gsb.gov.tr) adresine başvuruda bulunabilecek.

Gönüllü kamp lideri, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen gençlik kamplarına katılan gençler için rol model olan, gençleri yönlendiren, grup dinamiklerini etkin bir şekilde yönetebilen, yeteneklerini, bilgisini ve uzmanlığını paylaşan kişiler arasından seçilecek. Daha sonra seçilen gönüllü kamp liderlerine üç dönem halinde 6 gün süreyle eğitimler verilecek. Gönüllü kamp liderleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sunduğu eğitimler sayesinde liderlik, takım çalışması ve iletişim becerileri gibi alanlarda kendilerini geliştirme şansı da bulabilecek” şeklinde açıklamada bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.