GENÇLER GAZZE İÇİN YÜRÜDÜ

Selahaddin’in Torunları Gazze İçin Yürüyor temasıyla yürüyüş etkinliği düzenleyen HÜDA PAR Batman İl Gençlik Kolları, Filistin’deki zulme dikkat çekmek için ‘Tevhid Bayraklı’ yürüyüş ve basın açıklaması yaptı.

GENÇLER GAZZE İÇİN YÜRÜDÜ
Yayınlama: 07.01.2024
23
A+
A-

HÜDA PAR Batman İl Gençlik Kollarının tertiplediği ‘Selahaddin’in Torunları Gazze İçin Yürüyor’ etkinliği Çarşı Mahallesi Gök Taksi’de başlayıp Gülistan Caddesi’ne kadar sürdü.

Yürüyüş esnasında sık sık işgalcilerin aleyhine slogan atan gençler, Filistin için düzenlenen yürüyüşe iki tevhid bayrağı taşıyan atlı süvariler eşlik ederken, etkinlik Gülistan Caddesi’nde yapılan basın açıklamasıyla devam etti.

Filistin ve Tevhid bayrakları taşıyan ve yürüyüş esnafında sık sık tekbir getiren gençler, ‘Kahrolsun israil, kahrolsun Amerika’, ‘HAMAS’a selam direnişe devam’, ‘Ubeyde! Ubeyde! Ebu Ubeyde kanımız Aksa’ya feda Ubeyde’, ‘Vur vur el-Kasam, israile vur’, ‘Dişe diş kana kan intikam, intikam’, ‘Zalimler için yaşasın cehennem’ sloganları atıldı.

Hür Gençlik üyelerinden bir grup, yürüyüş öncesi Filistin Bayrağı açarak Dabka oynadı. Basın açıklaması öncesi Özlem Ajans sanatçılarından Ömer Güneş, Filistin direnişçilerine atıfta bulunan ezgi okudu. Ezgiye açıklamaya katılan gençler eşlik etti.

Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Sason İlçe Gençlik Kolları Başkanı İshak Aksoy, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de siyonist vahşet ve soykırımın tüm acımasızlığıyla 90 gündür aralıksız devam ettiğini belirtti.

“İNSAF VE VİCDAN SAHİBİ MİLLETLER AYAĞA KALKMIŞ, SİYONİST SOYKIRIMA LANET EDİYOR”

Aksoy “Dünyanın gözleri önünde masum bebekler ve çocuklar, mazlum kadınlar ve sivil insanlar öldürülüyor. Ve ümmet bu vahşeti sadece izliyor. Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanında insaf ve vicdan sahibi milletler ayağa kalkmış, siyonist soykırıma lanet ediyor. Ancak devletler ve hükümetler milletlerinin sesine kulak tıkamış, kimi siyonist soykırıma destek verirken kimi de seyirci kalıyor” dedi.

“KATLİAM VE SOYKIRIM DEVAM EDİYOR”

Kudüs davasının siyonistlerin ve emperyalistlerin olmayan insafına terk edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Aksoy “İslam ülkelerinin hükumetleri ve yöneticileri ise kınamadan öteye geçmeyen göstermelik ve söylemden öteye geçmeyen tepkilerle Filistinli kardeşlerini ve Kudüs davasını siyonistlerin ve emperyalistlerin olmayan insafına terk etmiştir. Katliam ve soykırım devam ediyor. Siyonist işgalci zülüm, yıkım ve vahşetinde değer ve sınır tanımıyor. Siyonist terör örgütü israil 7 Ekim’den bu yana Gazze’de aralıksız olarak konutları, kamu binalarını, camileri, okulları, üniversiteleri, hastaneleri, yardım taşıyan kamyonları bombalamakta ve mazlum Gazze’nin masum ve savunmasız çocuklarını katletmektedir” ifadelerini kullandı.

“GAZZE’DE İLAÇ VE TIBBİ MALZEME TÜKENMİŞ VE SALGIN HASTALIKLAR BAŞ GÖSTERMİŞ DURUMDA”

Gazze’de hastane ve sağlık merkezlerine ağır hasar verildiğine ve yaralıların tedavi edilemediğine dikkat çeken Aksoy “Yıkılan binalardan ve tahrip edilen altyapıdan dolayı Gazze halkı temiz suya ve gıdaya erişemiyor. Gazze’de ilaç ve tıbbi malzeme tükenmiş, salgın hastalıklar baş göstermiş, bebek ve çocuklar başta olmak üzere yüz binlerce Gazzeli kardeşimiz hasta durumdadır. Siyonist terör örgütü israil Gazze’de uyguladığı bu vahşet ve soykırımı ABD, İngiltere ve Avrupa ülkelerinin desteğiyle yapmaktadır. ‘El-küfrü milletunwahide’ hadisinin tecellisi olarak Batı ülkeleri bir bütün olarak siyonist vahşete tüm imkânları ile destek verirken, maalesef İslam ülkelerinin hükumetleri ‘El-muslimuümmetunwahide’ hadisinin gereğini yapmaktan aciz kalmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“GAZZE’Yİ VE SİYONİST VAHŞETİ UNUTMAYALIM VE UNUTTURMAYALIM”

İslam ülkelerinin Gazze’ye karşı insani görevlerini yapmadığına değinen Aksoy, seçim sürecinin başlamasıyla Gazze’de yaşanan soykırım ve katliamların unutturulmaya çalışıldığın belirtilerek konuşmasına şöyle devam etti.

“Son bir haftadır Türkiye medyasında Gazze konuşulmaz olmuş. Halkın dikkatleri Gazze’den kaydırılmış, sadece seçim konuşuluyor. Sanki siyonist terör ve katliam bitmiş, her şey normalleşmiş, bütün mesele çözülmüş gibi zulüm ve vahşet kabulleniliyor. Siyonist vahşeti duyurmayan ekranlar ve sayfalar bu tavırlarıyla siyonist katliamların üstünü örtmüş olmaktadır. Gazze’yi ve siyonist vahşeti unutmayalım ve unutturmayalım. Gazze ve çocuklarını unuttuğumuz an Allah’ın bizi unuttuğu an olacaktır. ‘Zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır.’ diyen Muhammed Peygamberin ümmetiyiz. Susmayacağız, zulmü kanıksamayacağız ve siyonist vahşete karşı duracağız. Zafere kadar Gazzeli kardeşlerimizin yanındayız ve meydanlarda olacağız.”

“FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİ TÜM İMKÂNLARIMIZLA DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Filistin Meselesi ümmetin ortak meselesi, Mescid-i Aksa ve Kudüs Müslümanların ortak değeridir” denilen basın açıklamasının sonunda, “Ümmet bilinci kaybolmamalı ve nesiller boyu diri tutulmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Program okunan basın açıklamasının ardından son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.