GENÇ ZİHİNLER YARIŞIYOR BİLGİ YARIŞMASI FİNALİ YAPILDI

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Genç Zihinler Yarışıyor’ liseler arası genel kültür bilgi yarışması il finali yapıldı.   

GENÇ ZİHİNLER YARIŞIYOR BİLGİ YARIŞMASI FİNALİ YAPILDI
Yayınlama: 17.04.2024
A+
A-

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen ikinci geleneksel ‘Genç Zihinler Yarışıyor’ genel kültür bilgi yarışması final programına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kaba, İl Jandarma Alay Komutanı Adem Taşkın, TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, Kültür ve Turizm İl Müdürü İhsan Arslanlı, Eğitim Müfettişleri Başkanı Hamit Aydın, Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ‘Genç Zihinler Yarışıyor’ genel kültür bilgi yarışması finali, finale kalan okullarla ilgili video gösterimi ile devam etti.

Video gösteriminin ardından 4 Mart’ta başlayan ve yapılan 12 çeyrek final, 3 yarı final etabı sonunda Batman Anadolu Lisesi, Gültepe Anadolu Lisesi ve Batman Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri finalde yarıştı.

İlimiz genelinde eğitim veren 71 lisenin katıldığı genel kültür bilgi yarışması sonucunda Batman Anadolu Lisesi birinci, Batman Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci ve Gültepe Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Genç Zihinler Yarışıyor liseler arası genel kültür bilgi yarışması finali verilen ödül töreni sonrası çekilen toplu hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Genç Zihinler Yarışıyor liseler arası genel kültür bilgi yarışmasıyla; Batman merkez ve ilçelerinde eğitim veren ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin bir araya getirilerek kaynaştırılması, sosyal ve sanatsal faaliyetlerin içerisinde bulunmalarının sağlanması, aynı zamanda yapılan çalışmalarda başarılı olan öğrencilerin ödüllendirilerek diğer öğrencilerin teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.