FİZİKSEL ETKİNLİK OYUNLARI SONA ERDİ

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün iş birliği ile geleneksel olarak düzenlenen ‘İlkokullar Arası Fiziksel Etkinlik Oyunları’ büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

FİZİKSEL ETKİNLİK OYUNLARI SONA ERDİ
Yayınlama: 02.06.2024
A+
A-

19 Mayıs Spor Salonunda gerçekleşen geleneksel İlkokullar Arası Fiziksel Etkinlik Oyunlarına ilimiz merkezde eğitim veren tüm ilkokullar katıldı.

Dört gün süren etkinliklerde; öğrenciler el değdirerek bayrak koşusu, halat çekme oyunu, puanlı hedef oyunu ve fasulye torbası atma gibi çeşitli oyunlarda hem yarıştılar hem de eğlenceli vakit geçirdiler. Yarışmalarda gösterdikleri performansla dereceye giren öğrencilere, yapılan törenle madalya ve kupaları takdim edildi. Madalya töreninde öğrencilerin yaşadığı gurur ve mutluluk, salonda coşkulu anlara sahne oldu.

Etkinlikler boyunca çocukların fiziksel becerilerini sergilemelerinin yanı sıra kendini tanıma, bireysel sorumluluk alma ve kendine güven kazanma konularında önemli adımlar attıkları gözlemlendi. Ayrıca grup halinde oynanan oyunlar sayesinde öğrencilerin iletişim becerileri, iş birliği yapma yetenekleri, adil oyun anlayışı, sosyal sorumluluk ve liderlik özellikleri de pekiştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “Bu tür etkinlikler, çocuklarımızın hem bedensel hem de sosyal gelişimlerini desteklemek adına büyük önem taşıyor. Onların yüzlerindeki mutluluğu görmek bizler için en büyük ödül. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için bu tür organizasyonlara her zaman destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.