EKMEN’DEN SEÇMEN TAŞIMA ÇIKIŞI

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, önceki seçimlerde seçmen taşıma konusunda ileri sürülen usulsüzlüklerin önümüzdeki seçimde tekrarlanmaması için Meclis Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

EKMEN’DEN SEÇMEN TAŞIMA ÇIKIŞI
Yayınlama: 22.12.2023
Düzenleme: 24.12.2023 01:38
30
A+
A-

Konuşmasının detaylarını rapor halinde İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve YSK Başkanı Ahmet Yener’e ileten Ekmen, Diyarbakır, Batman ve Siirt illerini ziyaret ettiğini, bu bölgelerde seçmen taşıma hareketlerinin ciddi bir sosyal gerilime dönüştüğünü belirtti. Adres değişikliğinde bulunma süresinin 1 Ekim 2023 tarihi itibariyle sonlandığını söyleyen Ekmen, mahalli idareler genel seçimi resmi takviminin 1 Ocak 2024’te başlayacağını ve 4 Ocak’ta askıya çıkacak olan listelerin bu bölgelerde titizlikle incelenip usulsüzlük olması durumunda gerekli itirazların yapılacağını ifade etti.

Ekmen “İçişleri ve Adalet Bakanlığından, Yüksek Seçim Kurulundan ricamız şudur, kolluk, burada yapacağı incelemede hakkaniyete uygun davransın, bu evleri gerçekten yerinde ziyaret etsin, bu evlerde bu dönemde taşınmış seçmenin nereden geldiğine, bu seçmenin gerçekten bu ilçe sınırları içerisinde yaşayıp yaşamadığına dikkat etsin. Aksi halde, kâğıt üstünde yapılacak incelemelerle verilecek ret kararları seçim kampanya dönemince büyük bir sosyal gerilim olarak bize geri dönebilecektir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.