DSİ’DEN UYARI!

DSİ Batman 103. Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz gün bir kız çocuğunun boğulmasının ardından Su Hayattır, Can Almasın uyarısını yeniledi.

DSİ’DEN UYARI!
Yayınlama: 04.06.2024
A+
A-

Yapılan tüm uyarılara rağmen geçen hafta sonu Batman Çayı Doluca Köyü yakınlarında piknik yapan ve Batman Çayına giren iki kız çocuğundan biri maalesef boğulmuştur diyen Batman DSİ Şube Müdürlüğü tarafından açıklamada “Baraj, gölet ve sulama kanallarına girmenin tehlikeli ve yasak olduğu bilinmelidir. Unutulmamalıdır ki  ülkemizde her yıl sulama kanalı, baraj ve göletlerde serinlemek isteyen ortalama 100 çocuğumuz ve gencimiz can vermektedir. Vatandaşlarımızdan ricamız; suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğu konusunda özellikle anne ve babaların çocuklarını uyarmaları ve hafta sonu meydana gelen olayda olduğu gibi baraj, gölet ile sulama kanallarına girmemeleri ve tehlikeli olabilecek kadar suya yakın mesafede bulunmamalarıdır.

Özellikle hava sıcaklığının artış gösterdiği bu günlerde  serinlemek amacıyla DSİ tarafından inşa edilmiş olan baraj, gölet, regülatör ve sulama kanallarında suya girmenin tehlikeli olduğu ayrıca bu alanlarda suya girenlerin uyarılmasının can kayıplarını önleyeceği ve söz konusu yapıların etrafında yer alan uyarı tabelalarına mutlak surette uyulması çok büyük önem arz etmektedir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.