DİCLE ELEKTRİK SEÇİM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

DİCLE ELEKTRİK SEÇİM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
Yayınlama: 27.03.2024
A+
A-

Şirket, seçim sürecinde olası tüm risklere karşı önlem alındığını bildirerek, 30 Mart saat 00.00’dan 1 Nisan saat 17.00’ye kadar bölge genelinde 1.387 personel ve 535 ekiple teyakkuzda olacağını açıkladı.

Dicle Elektrik tarafından dağıtım hizmeti verilen Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt’te 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesinde gerekli tüm tedbirler alındı. Olası aksaklıklara anında müdahale edebilmek için sorumluluk bölgesinde 1.387 personelden oluşan 535 ekip görevlendiren Dicle Elektrik, şirket bünyesinde Koordinasyon Merkezi de kuracak.

Alınacak tedbirler belirlendi

Dicle Elektrik’in Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün, yerel seçimler öncesinde alınan önlemlerle ilgili bilgi verdi. 31 Mart 2024’teki Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin problemsiz yürütülebilmesi için şebekeye ait alternatif besleme hatlarının sürekli hazır tutulduğunu belirten Tüzün “Can veya mal güvenliğini tehdit eden durumlar haricinde planlı elektrik kesintileri yapılmayacak. Ayrıca, seçim kurullarıyla yapılan görüşmeler ve olası ihtiyaçlar için mobil jeneratör desteği sağlanacak” dedi.

Tüzün, seçim sandıkları ve kurullarının bulunduğu alanlarda aydınlatma tesislerinin eksiksiz ve çalışır durumda olması için özel önlemler alındığını da açıklamalarına ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.