DEVA PARTİLİ EKMEN “ÇİFTÇİYİ DESTEKLEYİN”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada çiftçinin mağduriyetlerini gündeme getirdi.

DEVA PARTİLİ EKMEN “ÇİFTÇİYİ DESTEKLEYİN”
Yayınlama: 02.06.2024
A+
A-

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, iktidara seslenerek “Eğer gıda enflasyonunu aşağı çekmek istiyorsanız çiftçinin girdi maliyetlerinin düşürün. Görüştüğümüz kanun teklifinin bazı maddeleri tarım ürünlerinin pazar fiyatlarında bir istikrar getirme amacını gütmektedir.

Ancak, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın defalarca kez ifade ettiği ve DEVA Partisinin de bir tarım eylem planıyla kamuoyuna açıkladığı üzere; çiftçinin girdi fiyatlarında düzenleme getirmeyen hiçbir yaklaşım nihai tüketiciye ulaşan ürünlerde fiyat istikrarı getiremez. Bu yıl Mersin’de portakal ve limon bahçede kaldı. Çünkü işçiye verilmesi gereken portakal ve limonun toplanma bedeli pazar fiyatının çok daha üstündeydi. Dolayısıyla, iktidar bir düzenleme yapmak istiyorsa özellikle beden işçiliği gerektiren; portakal, limon ve benzeri narenciye gibi ürünlerde, çiftçiye beden işçiliği maliyetleri konusunda destek sağlamak zorundadır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.