“DEMOKRATİK TEPKİMİZİ ORTAYA KOYACAĞIZ”

Van İl Seçim Kurulu, DEM Parti Abdullah Zeydan’ın seçilme yeterliliğine sahip olmadığına karar verip, mazbatayı en yüksek ikinci oyu alan AK Parti adayı Abdullah Arvas’a verdi.

“DEMOKRATİK TEPKİMİZİ ORTAYA KOYACAĞIZ”
Yayınlama: 03.04.2024
14
A+
A-

Batman Emek ve Demokrasi Platformu, 31 Mart seçimlerinde Van Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan DEM partili Abdullah Zeydan’ın mazbatasının iptal edilmesi, Batman’da protesto edildi. Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Atatürk Parkı önünde düzenlenen basın açıklamasına DEM Parti Batman Milletvekilli Zeynep Oduncu, Batman Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Sönük, TJA, Barış Anneleri Meclisi ve DEM Partililer katıldı.

Tüm Bel Sen Şube Başkanı Sedat Demirtaş “Siyasi iktidarın baskı ve zor uygulamalarına, bütün eşitsiz koşulara rağmen halkımızın Van’da ve diğer illerde bedeller pahasına ortaya koyduğu demokratik iradesini yok saymaya yönelik her türlü girişime karşı tüm ülke genelinde demokratik tepkimizi ortaya koyacağız. Van Büyükşehir Belediyesinde veya başka hiç belediyede talimatlı yargı veya bakanlık kararlarıyla bir kez daha halkın demokratik iradesinin gasp edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi. Protesto, oturma eylemi ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.