DEĞİRMENCİ “YATIRIM YAPMANIN TAM ZAMANI”

Batman genelinde arsa, ev ve gayrimenkul fiyatlarında şuan durgunluk yaşandığını belirten Tüm Emlakçılar Birliği Derneği Başkanı Mehmet Emin Değirmenci, vatandaşların yatırım yapmaları için bugünlerin en iyi fırsat olduğunu söyledi.

DEĞİRMENCİ “YATIRIM YAPMANIN TAM ZAMANI”
Yayınlama: 02.05.2024
A+
A-

Fiyatların en dip seviyelerde olduğunu hatırlatan Değirmenci “Batmanda uzun bir dönemdir fiyatlar en dip seviyede. Bu nedenle uzun ve orta vadede en iyi yatırım zamanıdır” dedi. Batmanda binlerce dönüm arazinin imara alınmasından sonra uzun yıllar imar alanlarının açılmasını beklemediklerini ifade eden Başkan Değirmenci, “Batmanda halihazır fiyatlar düşük. Yeni imar alanlarında arsa fiyatları çok cazip. Ayrıca ev, dükkan gibi gayrimenkullerde de rölanti dönemi yaşanıyor.

Lakin önümüzdeki süreçte bu durgunluk sona erecek ve ister istemez tüm gayrimenkullerin fiyatları yükselecek. Genel itibariyle; banka vadeleri piyasayı bozdu. Faizler yüksek olunca insanların çoğu nakitlerini faizlere yatırdı. Ancak faizler düşünce fiyatlar bir anda yükselecek. İleride en iyi yatırım sahibi olmanın tek yolu haram olan faize bulaşmadan bugünlerde helal olan yatırımlara yönelmektir” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.