DANIŞMANLIK HİZMETİ DEVAM EDİYOR

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, KOSGEB, TKDK ve IPARD ile alakalı danışmanlık hizmetlerinin devam ettiğini vurguladı.

DANIŞMANLIK HİZMETİ DEVAM EDİYOR
Yayınlama: 16.05.2024
A+
A-

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, KOSGEB, TKDK ve IPARD gibi projelerde ciddi destekler olduğunu üretici, imalatçı ve işlerinin geliştirmek isteyen esnafların bu desteklerden yararlanmalarını istediklerini ve teşvik ettiklerini ifade etti.

Başkan Çiftçi “Daha önce odamız bünyesinde ücretsiz danışmanlık hizmeti vermiş ve birçok esnafımızın yararlanması konusunda yardımcı olmuştuk. KOSGEB, TKDK ve IPARD gibi girişimlerden faydalanmak isteyen esnaflarımız ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirler.  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD-3 programı ile projelerde yüzde 70’e kadar hibe veriliyor.

KOSGEB’de personel, makine teçhizat ve kalıp giderleri, yazılım ve hizmet alım giderlerinde yeni kurulacak işyerinde kuruluş desteği veriyor. Bu destek faizsizdir ve 36 ay geri ödemelidir. Bunların yanı sıra KOSGEB, imalat, telekomünikasyon, bilgisayar programlama, danışmanlık ve ilgili faaliyetlerin yanı sıra da bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde de destekler vermektedir. Desteklerden faydalanmak isteyen esnafımız işlemlerini hızlıca başlatması gerekmektedir. Bazı destekler Mayıs ayının sonunda bitecektir. KOSGEB desteklerinin son başvuru tarihi 28 Haziran 2024 tarihidir” dedi.

Başkan Çiftçi, esnafların destekten faydalanmalarını istediklerini, esnafların ticaretlerinin geliştirmesi ve ileriye taşıması için her konuda yanlarında olduklarını ve yardımcı olacaklarını belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.